Славия

СЕЗОН 2011/12, A група, 20-ти кръг

„Лудогорец” надигра „Славия”, но загуби

24 Март 2012

„Лудогорец” претърпя загуба от „Славия” след два обрата на мача на стадиона в „Овча купел”. „Зелените” бяха по-добрите на терена, но още в първото полувреме пропуснаха няколко чисти положения.
Резултатът беше открит от Петър Димитров в 22 минута. Само 6 минути по-късно „орлите” изравниха с попадение на Александър Барт.
Момчетата на Ивайло Петев пропуснаха да реализират няколко ситуации. В 30-та минута Михаил Александров подаде на непокрития Мирослав Иванов, който не успя да уцели вратата на домакините от 7-8 метра.

В началото на второто полувреме „зелените” отново донимираха на терена. „Лудогорец” успя да осъществи обрат. В 51-та минута Шоко проби по дясното крило и намери Михаил Александров, който вкара с глава за 2:1.
Десет минути по-късно обаче домакините изравниха след изстрел от фаул на Владислав Златинов. Топката удари гредата и попадна вътре в мрежата. В 79-та минута Петър Димитров вкара финалното попадение за „Славия”, с което крайният резултат стана 3:2.

„Не мога да повярвам, че загубихме този мач. Трябваше да водим с 5 гола на полувремето, а пропиляхме един куп положения с лека ръка.
Щом сме паднали в такъв мач, значи сме виновни всички. Доминирахме през цялото време. Според мен изпуснахме четири чисти гола.
Ако от „Славия” ни бяха надиграли, щях да го приема. Но след като доминирахме през цялото време, тъгата у всички ни е огромна”, каза след края на мача старши треньорът Ивайло Петев.