Мач център

СЕЗОН 2011/12, A група, 10-ти кръг

Първа загуба на „Лудогорец”

24 Октомври 2011

„Лудогорец” за първи път загуби мач от началото на първенството. Шампионът „Литекс” победи „орлите” на собствен терен с 2:1.
Двубоят започна много интересно, цялото първо полувреме бе наситено с положения за гол, а играта се развиваше основно пред двете наказателни полета. Още в 19-та минута, въпреки равностойната игра, „Литекс”успя да открие резултата. Шут от 25 метра на Георги Миланов намери мрежата зад Урош Голубович за 1:0. Три минути по-късно Христо Янев покачи преднината на „оранжевите” с изпълнение от пряк свободен удар.
Лудогорец върна интригата в 27-та минута, когато направи 2:1, след пробив на Мирослав Иванов отляво. Той стреля силно, и успя да изненада Евгени Александров. Стражът на „Литекс” допусна топката да мине между краката му, а на сантиметри от гол линията Марселиньо я вкара във вратата.
„Загубата ще изгради характера на отбора. Момчетата се постараха максимално, но след като сме загубили, значи не сме били по-добрият отбор. Имахме ситуации, но не успяхме да ги реализираме”, коментира след мача старши треньорът на „зелените” Ивайло Петев.
"Литекс не ме изненада, повече ме изненада съдията, който свири в полза на "Литекс". Всички положения се свиреха за тях, смешна работа. Казах им и на колегите от "Литекс". Това ни се случва втори път срещу тях.
Ако трябва ще си плащаме, но съдиите ще са от чужбина. Днес играта ни не беше тази, която са свикнали да виждат нашите привърженици. Но вижте колко засади ни дават! Нямаше засади.
Не работим със съдиите, това не е наша амбиция и цел. На нас ни даваха картони, на тях за същото не им даваха.”, заяви след края на мача собственикът на "Лудогорец" Кирил Домусчиев.