Славия

СЕЗОН 2011/12, A група, 5-ти кръг

„Лудогорец” първи след разгромна победа над „Славия”

11 Септември 2011

С разгромна победа над „Славия” – 6: 0 тимът на Лудогорието се изкачи на първо място във временното класиране в „А” група. Звездата на мача бе Емил Гъргоров, който направи хеттрик и сложи основата на историческата победа над елитния столичен отбор, изкована на стадиона в Каварна, където „Лудогорец” беше домакин.
Бадема правеше каквото си иска с отбраната на славистите, които не намериха начин да му противодействат.
Момчетата на Ивайло Петев доминираха през целия мач и не допуснаха „Славия” да създаде сериозни опасности пред вратата на Урош Голубович.
Головата фиеста в Каварна започна в 23-ата минута. Бакалов получи отляво, видя непокрития Гъргоров, който с удар от близо 13 метра вкара. До края на първата част не се случи нищо интересно освен червения картон за гостите, получен от Галин Иванов.
През второто полувреме обаче, футболистите на Лудогорец не оставиха никакво съмнение в превъзходството си, вкарвайки цели 5 нови гола. Гъргоров покачи на 2:0 в началото на втората част след асистенция на Мишо Александров. Последният също се разписа във вратата на „Славия”, а последните два гола вкара бразилецът Кишада, който влезе на мястото на Гъргоров.
Така ”Лудогорец” продължава с отличното си представяне от началото на сезона и вече е лидер във временното подреждане, изпреварвайки шампиона Литекс заради по-добрата си голова разлика.