Репортаж 5 Април 2014

Лудогорец стъпи на криво в Пловдив (снимки и видео)

Лудогорец не успя да победи Локо (Пд) на "Лаута" в дербито на XXXI кръг на NEWS 7 футболно първенство. Мачът завърши 1:1.

Лудогорец не успя да победи Локо (Пд) на "Лаута" в дербито на XXXI кръг на NEWS 7 футболно първенство. Мачът завърши 1:1. Така шампионите дръпнаха на осем точки пред ЦСКА и Литекс. Ловчанлии гостуват в неделя на Ботев в Коматево.

На "Лаута" Стойчо Стоев бе дал почивка на някои от титулярите. Марселиньо остана на резервната скамейка, докато Козмин Моци, Михаил Александров и Христо Златински въобще не бяха в групата. Аут бе и възстановяващият се от травма в рамото капитан Светослав Дяков. Въпреки това, още от първата минута "орлите" овладяха инициативата, като по-често играеха с топката. На свой ред домакините от Локомотив разчитаха предимно на контри. Лудогорец поведе в резултата в 34-ата минута. Тогава Върджил Мисиджан изпълни перфектно пряк свободен удар фронтално срещу вратата на "смърфовете" и накара Йордан Господинов да вади топката от мрежата. Две минути преди края на първото полувреме шампионите пропуснаха да решат всичко. Жуниор Кайсара центрира отдясно в малкия пеналт, където непокритият Роман Безяк с глава не успя да уцели вратата.

Домакините стигнаха до изравнителен гол по изключително нелеп за Лудогорец начин. В 60-ата минута Мартин Камбуров стреля коварно от фаул, Владо Стоянов боксира топката, която срещна тялото на Йордан Минев и влетя в мрежата - 1:1. В следващите минути мачът стана още по-интересен. "Орлите" се хвърлиха да търсят второ попадение, но и атаките на Локомотив не бяха безопасни, особено, когато топката бе центрирана в наказателното поле пред Стоянов. Най-близо до гола бяха влезлият като резерва Марселиньо, чийто удар бе пресечен от противников защитник, и Йордан Минев, който от удобна позиция тръгна да прехвърля Гоподинов, вмето да стреля със шут. В последната минута Лудогорец можеше и да загуби срещата, след като удар на Мартин Камбуров среща лявата греда.

ЛОКО (ПД) - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Мисиджан (34), 1:1 Минев (60-авт)

ЛОКОМОТИВ ПД: 12. Господинов, 30. Тодоров, 18. Георгиев, 33. Тунчев (к) (46 - 25. Грънчов), 87. Диего, 6. Йошев, 22. Ндайе, 91. Гади, 20. Белаид (58 - 45. Мендес), 11. Камбуров, 7. Делев (65 - 9. Кики)
Старши треньор: Александър Станков

ЛУДОГОРЕЦ: 21. В.Стоянов (к), 25. Минев, 4. Мантула, 15. Ал.Александров, 80. Кайсара, 8. Ешпиньо, 14. Бургзорг (53 - 84. Марселиньо), 10. Ернандес (63 - 99. Платини), 93. Мисиджан, 9. Безяк, 17. Абало (75 - 11. Кишада)
Старши треньор: Стойчо Стоев