Репортаж 2 Април 2014

Лудогорец на полуфинал за Купата след нова победа над Литекс (снимки)

Лудогорец се класира на полуфинал в турнира за Купата на България след нова победа над Литекс.

Лудогорец се класира на полуфинал в турнира за Купата на България след нова победа над Литекс. Шампионите обърнаха от 0:1 до 2:1 ловешкия отбор и с общ резултат 4:2 продължават напред. Жребият за следващата фаза е в четвъртък (3 април).

През цялото първо полувреме Лудогорец имаше превъзходство, като съперникът дебнеше на контри. При една такава в 34-ата минута Литекс изненадващо поведе в резултата. Момчил Цветанов бе изведен в удобна позиция и от движение простреля Иван Чворович. Лудогорец се върна в мача във възможно най-подходящия момент - в последната минута на първата част. След центриране от корнер топката стигна до Козмин Моци, който от близо простреля Илко Пиргов, който бе предпочетен от новия треньор Миодраг Йешич пред досегашния титуляр Евгени Александров. Преди почивката треньорът на шампионите Стойчо Стоев направи принудителна смяна. Христо Златински получи травма в кръста, заради което бе заменен от Себастиян Ернандес.

След почивката Лудогорец доминираше тотално, но стигна само до още един гол, който се оказа победен. В 64-ата минута Върджил Мисиджан намери Михаил Александров отдясно, чието центриране бе засечено от Пламен Николов в собствената му врата. На свой ред Литекс нито веднъж не застраши Иван Чворович. Единствено Момчил Цветанов пробва удар отдалеч, но топката излезе в аут.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛИТЕКС 2:1
Общ резултат 4:2 за Лудогорец

0:1 Момчил Цветанов (34)
1:1 Козмин Моци (45+1)
2:1 Пламен Николов (68 авт)

ЛУДОГОРЕЦ: 91.Иван Чворович, 80.Жуниор Кайсара, 25.Йордан Минев, 55.Георги Терзиев, 27.Козмин Моци, 8.Фабио Ешпиньо, 23.Христо Златински (32 - 10.Себастиен Ернандес), 84.Марселиньо, 7.Михаил Александров, 9.Роман Безяк, 93.Върджил Мисиджан
Треньор Стойчо Стоев

ЛИТЕКС: 12.Илко Пиргов, 16.Страхил Попов, 13.Васил Божиков, 22.Пламен Николов, 23.Иван Горанов, 21.Александър Цветков, 19.Румен Руменов, 8.Том, 70.Данило Асприля, 77.Момчил Цветанов, 11.Мирослав Манолов