Репортаж 23 Март 2014

Страхотен Лудогорец нокаутира Литекс (снимки и видео)

Лудогорец изигра страхотен мач и победи с 3:0 Литекс в дербито на 28 кръг на NEWS 7 футболно първенство.

Лудогорец изигра страхотен мач и победи с 3:0 Литекс в дербито на 28 кръг на NEWS 7 футболно първенство. Така шампионите дръпнаха с три точки на върха на класирането. Тимът има и мач по-малко. Жуниор Кишада и Марселиньо преди почивката и Христо Златински от дузпа през втората част донесоха успеха на "орлите", които бяха подкрепяни от пълните трибуни на "Лудогорец Арена".

Лудогорец започна в бясно темпо, като още в първите минути вкара съперника в наказателното поле. Положенията пред Евгени Александров започнаха да се редят едно след друго. Кишада на два пъти бе близо до попадението, но стражът на Литекс имаше ден. Бразилецът все пак се разписа в 17-ата минута с красив удар от границата на наказателното поле. Само шест минути по-късно Жуниор Кайсара със страхотен пас изведе Марселиньо сам срещу вратаря на Литекс и бразилецът с фантастичен прехврълящ удар направи 2:0, с което мачът бе решен. След попадението Лудогорец намали темпото, но продължи да контролира срещата.

През втората част шампионите отново имаха тотално превъзходство, като на няколко пъти пропуснаха да направят резултата класически след бързи контри. Златински все пак вкара от дузпа за 3:0 в 67-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за фаул срещу Йордан Минев. Златински можеше да отбележи още един гол малко след това, но центрирането му от корнер срещна гредата.

Грубата игра на Литекс направо съсипа шампионите. Светослав Дяков бе заменен принудително заради травма в рамото. Жуниор Кайсара завърши двубоя със зверска дупка на десния крак. Когато видя раната си след последния съдийски сигнал бразилският бек не се въздържа и се разплака.

Непосредствено преди началото на двубоя пък новият талисман на Лудогорец - черният орел, направи страхотен дебютен полет над трибуните за удоволствието на 5000 зрители на пълния стадион.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 3:0

1:0 Жуниор Кишада (17), 2:0 Марселиньо (23), 3:0 Христо Златински (67-дузпа)

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 55.Георги Терзиев, 27.Козмин Моци, 77.Витиня (59-25.Йордан Минев), 8.Фабио Ешпиньо, 18.Светослав Дяков (к) (52-23.Христо Златински), 84.Марселиньо, 17.Даниел Абало, 11.Жуниор Кишада (74-9.Роман Безяк), 93.Върджил Мисиджан
Треньор: Стойчо Стоев

ЛИТЕКС: 30.Евгени Александров, 16.Страхил Попов, 5.Николай Бодуров, 22.Пламен Николов, 23.Иван Горанов, 6.Симеон Славчев (к), 21.Александър Цветков, 10.Юрген Джазула (71-24.Петър Златинов), 14.Армандо Ваюши (57-9.Уилмар Джордан), 11.Мирослав Манолов, 70.Данило Асприля (78-8.Tом)
Треньор: Златомир Загорчич