Клуб 10 Март 2014

Лудогорец спечели редовния сезон след 0:0 в Ловеч (снимки и видео)

Лудогорец завърши на първо място в редовния сезон на "А" група. Шампионите взеха точка 0:0 от Литекс в Ловеч и остават на един пункт пред оранжевите.

Лудогорец завърши на първо място в редовния сезон на "А" група. Шампионите взеха точка 0:0 от Литекс в Ловеч и остават на един пункт пред оранжевите. Така в първия кръг на плейофите "орлите" почиват, ловчанлии срещат Черно море.

Въпреки, че по време на целия двубой валя дъжд примесен със сняг, а теренът бе тежък двата тима изиграха качествен мач, като по-чистите положения бяха за Лудогорец.

В 15-ата минута разградчани сътвориха бърза атака. Жуниор Кайсара проби по дясното крило и подаде към Марселиньо, който отправи опасен изстрел. Стражът Евгени Александров успя да отрази, но въпреки добрата му намеса топката продължи траекторията си към вратата. Късметът спаси домакините, тъй като кълбото мина на сантиметри от страничния стълб.

Малко по-късно Марселиньо майсторски надделя над Николай Бодуров, който не успя да го спре, въпреки че го държеше с ръце, и подаде към Роман Безяк. Словенецът стреля от чиста позиция, но не успя да вкара. Литекс даде своя отговор чрез Джордан, който от няколко метра не уцели вратата.

В 40-ата минута Христо Златински пропусна добър шанс да се разпише, след отлично центриране по земя на Марселиньо. Няколко минути преди това Асприля създаде суматоха пред вратата на Владислав Стоянов, след като за пореден път влезе зад гърба на Йордан Минев. В 43-ата минута Златински отправи страховит удар, но кълбото профуча на един метър от гредата.

През вторите 45 минути опасните ситуации пред двете врати напълно липсваха. Най-чистото положение бе в 81-ата минута. Тогава Михаил Александров завърши с удар добра атака на гостите от Разград, но стражът на домакините бе заел правилна позиция и успя да избие в корнер.

Литекс - Лудогорец 0-0

Градски стадион в Ловеч, 4000 зрители

Литекс: 30. Е.Александров 13. Божиков 5. Бодуров 22. Николов (57` Горанов) 16. Попов 6. Славчев-к 10. Джазула 21. Цветков 70. Асприля 8. Том (80` М. Цветанов) 9. Джордан
Треньор Златомир Загорчич

Лудогорец: 21. Стоянов 80. Кайсара 27. Моци 4. Мантула 18. Дяков-к 23. Златински 84. Марселиньо 7. М.Александров 93. Мисиджан (71` Луму) 25. Минев 9. Безяк (80` Кишада)