Репортаж 2 Март 2014

Лудогорец разгроми Пирин (ГД) за едно полувреме (видео)

Лудогорец победи с 5:0 Пирин Гоце Делчев и се върна на върха в класирането. Шампионите решиха двубоя през второто полувреме. Първото изненадващо завърши при резултат 0:0.

Себастиян Ернандес откри резултата в 57-ата минута. Колумбиецът се възползва от лошо избита от Абди Абдиков топка и след няколко рикошета я изпрати в мрежата. Шест минути по-късно Христо Златински удвои. Националът засече в празната врата центриране на Витиня по земя отляво. Героят от двубоя с Лацио Жуниор Кишада също имаше принос за успеха. В 75-ата минута бразилецът заби за 3:0 след асистенция на Дани Абало. Десет минути преди последния съдийски сигнал влезлият като резерва Мишиел Платини направи 4:0, отбелязвайки с глава след центриране на Шоко. В последната минута Платини проби отдясно и от малък ъгъл стреля, Абдиков изби в краката на Ернандес, който отблизо фиксира крайното 5:0.

Победата на Лудогорец можеше да бъде далеч по-изразителна, но пропуските на шампионите и непрекъснатият дъжд по време на двубоя спасиха гостите.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН 5:0

ЛУДОГОРЕЦ: 91.Иван Чворович, 77.Витиня, 20.Шоко, 55.Георги Терзиев, 4.Теро Мантула, 14.Мичел Бурзорг (46-23.Христо Златински), 18.Светослав Дяков, 10.Себастиан Ернандес, 95.Йерун Луму (56-7.Михаил Александров), 17.Даниел Абало, 11.Жуниор Кишада (77-99.Мишел Платини)

ПИРИН: 83.Абди Абдиков, 2.Зефир Катунчев, 30.Ели Маркес (70-22.Мариян Ловков), 18.Румен Лапантов, 14.Любомир Витанов, 15.Димитър Крушовски, 10.Мартин Газиев (13-9.Борислав Хазуров), 21.Васил Панайотов (79-16.Oгнян Стефанов), 23.Мурат Ибрахим, 7.Костадин Башов, 77.Марио Близнаков

Голмайстори: 1:0 Ернандес (57), 2:0 Златински (63), 3:0 Кишада (75), 4:0 Платини (80), 5:0 Ернандес (90)

Жълти картони: Терзиев, Шоко; Башов, Панайотов, Ибрахим, Маркес

Главен съдия: Калин Людмилов