Репортаж 27 Февруари 2014

Лудогорец отстрани Лацио в уникална драма (снимки)

Лудогорец е на осминафинал в Лига Европа. Шампионът на България отстрани Лацио след драматично равенство 3:3 и с общ резултат 4:3 продължава напред.

Лудогорец е на осминафинал в Лига Европа. Шампионът на България отстрани Лацио след драматично равенство 3:3 и с общ резултат 4:3 продължава напред. В следващия кръг на 13 март на стадион "Васил Левски" "орлите" ще срещнат Валенсия, който отстрани Динамо Киев.

Мачът стартира доста зле за "орлите", които допуснаха гол още в самото начало. Първото попадение вкара Кейта Балде в първата минута след грешка на Владислав Стоянов, който не успя да изрита напред топката. Футболистът на италианския отбор се възползва по най-добрия начин и след мощен пробив успя да се разпише.

Домакините сравнително бързо успяха да се съвземат от първоначалния шок. В 10-ата минута Роман Безяк отправи топовен шут, който премина встрани от вратата. В 14-ата минута Марселиньо пропусна златен шанс да изравни, пропускайки сам срещу вратаря. Бразилецът пробва да прехвърли Маркети, но опитът му се оказа неуспешен. Четири минути по-късно техничният полузащитник отново пробва късмета си, но и този път не сполучи, като силният му изстрел профуча на сантиметри от левия стълб.

Второто полувреме отново започна с попадение във вратата на българите. В 54-ата минута Переа отбеляза втори гол. След бърза контраатака футболисът на гостите бе изведен от Онази сам срещу стража Стоянов и не сбърка за 0:2.

В 65-ата минута само късметът попречи на Лудогорец да се върне в мача. Безяк напредна с топката в крака и стреля, но кълбото срещна страничната греда. Две минути по-късно словенецът взриви трибуните с дежурното си попадение в Европа. Нападателят на "орлите" се разписа с удар по диагонала. В 78-ата минута Христо Златински изравни след удар отдалеч, като попадението падна с помощта на стража на Лацио, който не се намеси по най-добрия начин. В 82-ата минута миг невнимание коства трети гол във вратата на домакините. Мирослав Клозе вкара за 2:3 след добавка.

Две минути преди края на редовното време се случи истинско чудо и Лудогорец отново успя да изравни. Безяк отклони с глава топката към Жуниор Кишада след центриране на Моци, който вкара от трудна позиция, за да прати своя отбор на 1/8-финал.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛАЦИО 3:3