Репортаж 29 Януари 2014

Лудогорец надделя над втория в Полша (видео)

Лудогорец завърши с победа лагера в Турция. Шампионите удариха с 1:0 втория в Полша Гурник Забже.

Лудогорец завърши с победа лагера в Турция. Шампионите удариха с 1:0 втория в Полша Гурник Забже. Себастиян Ернандес донесе успеха на шампионите с красив гол още в 8-ата минута. Колумбиецът прати топката в мрежата с воле от въздуха след асистенция на Жуниор Кишада.

"Орлите" имаха превъзходство през целия мач, въпреки че част от футболистите, започнали срещу Гурник, играха и ден по-рано в спаринга с Шериф (Молдова) (0:1).

Преди почивката Лудогорец на няколко пъти можеше да стигне до второ попадение, но с пропуски се отчетоха Йерун Луму, Върджил Мисиджан и Митчел Бургзорг.

Второто полувреме ще се запомни с още няколко пропуска на Роман Безяк и Дани Абало. В самия край централният защитник Теро Мантула, който отбеляза в контролата с Рубин, уцели греда. Двубоят бе прекъснат за пет минути заради токов удар в комплекса, където се проведе мачът.

В четвъртък вечерта Лудогорец се прибира в България с редовен полет от Истанбул.

ЛУДОГОРЕЦ: Чворович, Шоко, Моци, Терзиев, Витиня, Луму, Бургзорг, Ешпиньо, Мисиджан, Ернандес, Кишада (Аргилашки, Минев, Кайсара, Дяков, Златински, Абало, Марселиньо, Безяк, Александров, Мантула)

Лудогорец - Гурник Забже 1:0