Клуб 8 Ноември 2013

Лудогорец пише историята след 1:1 с Черноморец Одеса

Лудогорец постигна исторически успех.

Лудогорец постигна исторически успех. Шампионът на България се класира за елиминационната фаза на Лига Европа през пролетта след 1:1 срещу Черноморец Одеса на стадион "Васил Левски". "Орлите" си гарантираха минимум второ място в групата, като при равенство срещу ПСВ Айндховен на 28 ноември момчетата на Стойчо Стоев ще приключат първата фаза в турнира първи.

Пред близо 8000 зрители на стадион "Васил Левски" Лудогорец изигра равностойно първо полувреме срещу здравите украинци. Гостите на моменти имаха превъзходство, но страхотният Владислав Стоянов отново бе на висота и не допусна гол. В началото на втората част шампионите поведоха. Бразилецът Жуниор Кишада получи отличен пас от Върджил Мисиджан в наказателното поле и със силен удар отблизо наказа Безоточни. Малко след това пред Мисиджан се откри възможност да удвои резултата, но холандецът нямаше ден. Гостите от Украйна изравниха в 64-ата минута след удар с глава на Гай. Малко след това отличният Владислав Стоянов блестящо спаси удар на Бобко, с което на практика класира шампионите в елиминационната фаза на Лига Европа.

В другия двубой от друпата ПСВ Айндховен победи като домакин с 2:0 Динамо Загреб и остава на второ място в групата.

Лудогорец – Черноморец 1:1

Лудогорец: Вл. Стоянов, Кайсара, Барт, Моци, Минев, Ешпиньо, Златински, Александров (58 Ив. Стоянов), Марселиньо (86 Безяк), Мисиджан, Кишада (79 Бургзорг)
Треньор: Стойчо Стоев

Черноморец: Безоточни, Кутас, Бергер, Фонтанело, Андерсон (59 Матос), К. Ковалчук, Бобко, Риера, Гай, Джа Джедже, Антонов (86 Диденко)
Треньор: Роман Григорчук

Голмайстори: Кишада 47; Гай 64