Репортаж 20 Октомври 2013

Лудогорец с първа домакинска загуба

Лудогорец записа първа домакинска загуба в NEWS 7 футболно първенство през настоящия сезон.

Лудогорец записа първа домакинска загуба в NEWS 7 футболно първенство през настоящия сезон. Шампионите паднаха с 2:4 от Литекс в здрав мач, който ще се запомни с някои спорни отсъждания на съдията Ивайло Стоянов.

Срещата започна кошмарно за Лудогорец. Гостите от Литекс поведоха с 0:3 до 31-ата минута. Мирослав Манолов откри резултата в 18-ата минута. Николай Бодуров удвои в 25-ата. Шест минути по-късно съдията Стоянов отсъди дузпа за Литекс, след като видя фаул на Козмин Моци срещу Мирослав Манолов. Зад топката застана Юрген Джазула и не сбърка. Междувременно Михаил Александров и Върджил Мисиджан пропуснаха от чисти позиции и полувремето приключи с голяма преднина за гостите.

Още от първата секунда на втората част Лудогорец се хвърли да търси обрат и бързо върна едно попадение. В 51-ата минута се разписа Върджил Мисиджан с красив удар от дъгата на наказателното поле. "Орлите" продължиха да натискат и бяха близо до втори гол в 64-ата минута. Тогава след центриране отдясно топката стигна до Мисиджан в малкия пеналт, холандецът стреля, но Страхил Попов изби топката с ръка пред гол линията. Реферът Стоянов обаче не свири очевидната дузпа. Мачът се изнерви максимално, а Литекс отбеляза четвърти гол в 80-ата минута, когато Симеон Славчев прехвърли Владо Стоянов. В последните минути Лудогорец върна още едно попадение чрез Светослав Дяков. Капитанът на шампионите се разписа от наказателен удар, отсъден за фаул срещу Жуниор Кишада. Бразилецът и Николай Бодуров от Литекс бяха изгонени малко след това след меле на терена.

Лудогорец – Литекс 2:4

Лудогорец: Стоянов, Шоко, Барт, Моци, Кайсара, Ешпиньо, Дяков, Марселиньо (84 Платини), М. Александров (76 Абало), Мисиджан, Безяк (54 Кишада)
Треньор: Стойчо Стоев

Литекс: Е. Александров, Попов, Божиков, Бодуров, Недялков, Славчев, Цветков, Ваюши (87 Десподов), Джазула (70 Златинов), Манолов, Цветанов (90+2 Руменов)
Треньор: Златомир Загорчич

Голмайстори: Мисиджан 51, Дяков 86 (дузпа); Манолов 18, Бодуров 25, Джазула 31 (дузпа), Славчев 80