Репортаж 25 Септември 2013

Лудогорец мина през "Надежда" с 2:1

Лудогорец записа поредна победа в NEWS 7 футболно първенство.

Лудогорец записа поредна победа в NEWS 7 футболно първенство. Шампионите удариха 2:1 Локо (Сф) на неговия стадион в "Надежда" и остават на върха с четири точки преднина пред Ботев (Пд), спечелил на "Колежа" с 2:0 срещу Черно море. "Орлите" приемат пловдивчани в следващия кръг. Мачът е в събота от 20,30 ч. в Разград.

Срещу Локомотив резултатът бе открит от Михаил Александров в 25-ата минута. Тогава вратарят на "червено-черните" Галев изби удар на Мисиджан в краката на Александров, който направи добавка в опразнената врата - 0:1. Само четири минути по-късно Лудогорец вече водеше с 0:2. Марселиньо отбеляза красив гол с удар от дъгата на наказателното поле. В края на първото полувреме Локомотив върна едно попадение. Гаел преодоля Теро Мантула и подаде към Румен Трифонов, който изпрати топката зад Владислав Стоянов. При това положение финландският защитник получи травма, заради която бе заменен принудително от Козмин Моци.

През втората част Лудогорец имаше превъзходство и не позволи на съперника да създаде опасни положения пред Владислав Стоянов. На свой ред шампионите можеха да стигнат до още по-убедителна победа, но Върджил Мисиджан пропусна сам срещу вратаря.