Репортаж 18 Август 2013

Лудогорец стъпи на върха след 1:0 над Локо (Пд) (видео)

Лудогорец победи Локо (Пд) с 1:0 и оглави класирането на NEWS 7 футболно първенство.

Лудогорец победи Локо (Пд) с 1:0 и оглави класирането на NEWS 7 футболно първенство. Шампионите делят върха с Любимец, който удари 1:0 Пирин ГД като домакин. Успехът е четвърти пореден за "орлите" в първенството. Единственият гол падна в 44-ата минута. Негов автор стана Мишел Платини след отлична асистенция на Шоко. Това бе първо попадение за бразилеца след трансфера му от ЦСКА. Както е известно, доскоро той се възстановяваше от контузия, която получи в началото на мача със Слован в Братислава от II предварителен кръг на Шампионската лига през юли.

Лично треньорът на Базел Мурат Якин пристигна на стадиона в парк "Лаута" в Пловдив, за да разузнае Лудогорец. Двата тима се срещат в сряда в първа среща от плейофите на най-комерсиалния футболен турнир в света. Стойчо Стоев пък бе дал почивка на повечето от титулярите с цел да ги съхрани свежи за сблъсъка на годината с швейцарците. Въпреки това шампионите имаха по-чистите положения в двубоя и можеха да победят с далеч по-изразителен резултат. Домакините пък разчитаха повече на статичните положения, но не застрашиха сериозно Владислав Стоянов с изключение на един момент през второто полувреме. Тогава след продължително разбъркване в наказателното поле Александър Тунчев стреля в аут.

Дебют на Лудогорец направи новото холандско попълнение Върджил Мисиджан, който влезе в игра в 60-ата минута. Крилото се понрави на публиката с бързина и хъс. Мисиджан дори бе близо до гол в 82-ата минута, но Йордан Господинов блестящо спаси отличното отиграване на бившия играч на Вилен II.

ЛОКО ПД - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Платини (44)

ЛОКОМОТИВ: 12. Господинов, 7. Тодоров, 33. Тунчев, 6. Крачунов, 87. Диего, 3. Георгиев (84-Георгиев), 22. Дайе, 27. Якимов (46 - 53. Паулино) , 11. Камбуров, 50. Кармо (84-Атанасов), 77. Лазаров
Треньор: Александър Станков

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов, 80. Кайсара, 27. Моци, 5. Барт, 20. Шоко, 8. Ешпиньо, 23. Златински, 10. Ернандес (64 - Марселиньо), 17. Абало (87 - Мантула), 7. Александров (59 - Мисиджан), 99. Платини
Треньор: Стойчо Стоев

Жълти картони: Дайе, Крачунов, Локомотив; Барт, Моци, Абало, Лудогорец

СЪДИЯ: Георги Йорданов

Стадион: „Локомотив”, 5000 зрители

Локо (Пловдив) - Лудогорец 0:1