Репортаж 11 Май 2013

Лудогорец удари 2:1 Славия и пак е на върха (снимки и видео)

Лудогорец си върна първото място, след като победи с 2:1 Славия. Ромaн Безяк отбеляза двата гола за шампионите. За гостите от София точен бе Галин Иванов.

Срещата започна по най-добрия възможен начин за Лудогорец. Момчетата на Ивайло Петев стинаха до попадение още в 5-ата минута. След много хубаво центриране на Кайсара, Роман Безяк бе оставен непокрит в наказателното поле и с хубав удар от въздуха матира стража на гостуващия отбор. В 10-ата минута Миро Иванов стреля директно от фаул за Лудогорец, но този път Георги Петков се намеси добре и боксира топката. В следващите минути домакините натиснаха много здраво в 17-ата минута се стигна до добра голова ситуация при която Марселиньо бе на косъм да се разпише на празна врата. Той бе намерен от Иван Стоянов на перфектна позиция, но се засуети и изпусна чиста ситуация за гол. В 23-ата минута резултатът стана 2:0 за "оирлите", след грешка на Георги Петков. Димо Атанасов върна рисковано към ветерана, който от своя страна излезе неразчетено и пропусна топката, като се надяваше негов съотборник да играе с нея. Кълбото обаче попадна в Безяк, който на празна врата вкара втория си гол в мача. Малко след това словенецът можеше да реализира своя хеттрик, но този път ударът му бе уловен от Петков. Словенският нападател продължи с добрите си изяви и в 33-ата минута се опита да играе технично при една ситуация в наказателното поле, но ударът му излезе в аут. До края на първото полувреме не се стигна до кой знае какви ситуации и в крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при преднина от 2:0 за домакините.

Второто полувреме започна с опити на гостите да стигнат до попадение. В 50-ата минута Радослав Василев пусна към Галин Иванов, който излизаше на добра позиция, но бе изпреварен от Моци. Две минути след това обаче разградчани бяха на косъм от трето попадение. Иван Стоянов бе изведен от Марселиньо на отлична позиция, след което опита да намери Безяк, но топката бе изчистена. Бразилецът също имаше шанс за гол. Той се възползва от хубав пас, но не успя да преодолее Петков и да вкара. Миро Иванов пък се отчете с невероятен шут в 56-ата минута. Той стреля извън наказателното поле, но Петков виртуозно спаси. Славия все пак намали в 70-ата минута. След изпълнение на корнер Здравко Лазаров центрира към Ради Василев, който от своя страна свали с глава към Галин Иванов. Последният пък съумя да реализира, с което фиксира крайното 2:1 за Лудогорец.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 2:1