Репортаж 7 Май 2013

Лудогорец сломи 5:1 Етър в Сливен (снимки и видео)

Лудогорец победи с 5:1 Етър на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. По два гола за успеха отбелязаха националите Светослав Дяков и Иван Стоянов.

Лудогорец победи с 5:1 Етър на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. По два гола за успеха отбелязаха националите Светослав Дяков и Иван Стоянов. Едно попадение добави Роман Безяк, който в миналия кръг заби два при 3:0 над Черноморец.

В самото начало на срещата Роман Безяк отправи удар, който бе избит от противников футболист на самата голлинията. После отново словенецът опита късмета си, но шутира неточно. В средата на първата част Иван Стоянов се освободи майсторски от опеката на защитник и стреля силно с левия крак, но право в тялото на Филипович. След това стражът отрази страховита тупалка отново на Безяк. Последва истинска канонада пред вратата на Етър. Бургзорг хвана топката от ждроб с десния крак, но кълбото прелетя над вратата. После Ернандес би с левия, но право в ръцете на вратаря. Накрая Роман Безяк стреля покрай страничната греда. Най-фрапантният пропуск обаче дойде след половин час игра, когато защитата на "виолетовите" допусна много груба грешка. Минев се озова сам срещу вратаря Филипович при бързо изпълнение на фаул, но не успя да го преодолее. "Орлите" все пак поведоха в 42-ата минута.Митчел Бургзорг изведе хитро Ернандес, който чукна вляво към Светослав Дяков. Националът напредна леко и на празна врата прати топката в мрежата. 60 секунди по-късно резултатът стана 2:0. Иван Стоянов подаде към Дяков, който заложи на плътен изстрел от петнайсетина метра, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл.

През второто полувреме Лудогорец отново имаше тотално превъзходство, като третият гол падна в 62-ата минута. Влезлият като резерва Емил Гъргоров пусна страхотен пас към Иван Стоянов от дълбочина и нападателят не остави шансове на Филипович. Двайсетина минути преди края на редовното време Безяк най-после се разписа след разбъркване в малкия петалт на Етър. Иван Стоянов реализира втория си гол в 77-ата минута. Той получи хубав скрит пас, напредна и с плътен изстрел с левачката прати топката под напречната греда. Домакините стигнаха до почетен гол в последната минута чрез Ценцала.

Етър - Лудогорец 1:5

0:2 Св. Дяков (42, 43)
0:3 Ив. Стоянов (62)
0:4 Безяк (70)
0:5 Ив. Стоянов (77)
1:5 Ценцала (90)

Етър: 1.Филипович (к), 14.Мехмет, 4.Хримович (54-Рисхолц), 26.Никилаев (54-Ценцала), 19.Рикама, 20.Карлсон, 6.Махамат (54-Любенов), 10.Феи, 5.Кастелана, 25.Шаесте, 9.Саидходжа
Треньор: Григор Петков

Лудогорец: 21.Вл. Стоянов, 25.Минев, 80.Кайсара, 27.Моци, 4.Мантула, 18.Дяков (к), 14.Бургзорг (72-Костадинов), 10.Ернандес (61-Гъргоров), 73.Ив. Стоянов, 19.Бакалов (46-Александров), 9.Безяк