Академия 13 Февруари 2024

Лудогорец U17 сломи 5:0 дубъла на Фратрия (Варна)

Момчетата от елитния отбор Лудогорец U17 сломиха по-големите си съперници от дубъла на Фратрия (Варна). Последната контрола на „орлетата“ от зимната...

Момчетата от елитния отбор Лудогорец U17 сломиха по-големите си съперници от дубъла на Фратрия (Варна). Последната контрола на „орлетата“ от зимната подготовка се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли“.

Игровите ситуации се развиха в три полувремена, като отборите записаха 120 минути на терена.

Резултатът откри Станислав Витанов. Той уцели вратата на Фратрия от бялата точка след отсъдено нарушение срещу Янко Ажуани. Елисей Съров увеличи разликата в резултата с директен шут от ъглов удар. Третото попадение за Лудогорец U17 записа Светлин Кралев след извеждащо подаване на Елисей Съров. Точен за 4:0 бе Крум Стойчев след центриране на Янко Ажлани. Крайният резултат оформи Максим Минков.

Доволен съм от цялостната подготовка, която играчите преминаха през зимната шампионатна пауза. Свършихме работата, която бяхме задали за подготвителния период. Поздравявам момчетата за демонстрираното старание и желание до момента, коментира старши треньорът на Лудогорец U17 Мартин Цирков.

На 20 февруари предстои да се изиграе първият официален мач на „зелените“ от Държавното първенство по футбол в Елитната юношеска група U17. „Орлетата“ ще посрещнат на свой терен Локомотив (Пловдив) в отложен мач от есенния дял.

U17: Лудогорец - Фратрия 5:0