Академия 4 Май 2023

Лотарията на дузпите отреди сребро за Лудогорец U16

Лудогорец U16 загуби финала за Купата на БФС при юношите младша възраст с 3:5 от ЦСКА-1948 след изпълнение на дузпи. Фатален се оказа единственият...

Лудогорец U16 загуби финала за Купата на БФС при юношите младша възраст с 3:5 от ЦСКА-1948 след изпълнение на дузпи. Фатален се оказа единственият пропуск на разградчани при четвъртия наказателен удар. Редовното време завърши без голове.

През първата част играта бе равностойна и без положения пред двете врати, като видимо напрежението от решителния характер на мача не позволяваше на двата тима да покажат истинските си възможности.

След почивката „орлетата” показаха добра игра и създадоха три сериозни ситуации за попадение пред вратата на съперника. Възможностите се откриха на два пъти пред Филип Гигов и веднъж пред Кристиян Манушев, но те не успяха да поразят целта.

Това са истинските мачове, в които трябва да се демонстрира характер. Философията на нашия клуб е, че срещу всеки съперник се излиза само за победа. Имахме своите шансове да я постигнем днес, но за съжаление не успяхме. Момчетата заслужават поздравления за старанието и отдадеността, коментира старши треньорът Димчо Ненов след края на срещата.

U16: Лудогорец - ЦСКА 1948 0:0 (3:5 след дузпи)