Репортаж 30 Април 2023

Игор Тиаго нокаутира ЦСКА

Лудогорец с шампионска победа на "Българска армия". В среща от XXVIII кръг на efbet Лига "Орлите" победиха ЦСКА с 1:0 след попадение на Игор Тиаго в...

Лудогорец изкова изключително ценна победа на „Българска армия“! Победата с 1:0 донесе Игор Тиаго, а тя качи „орлите“ на върха, като те имат една точка. Срещата бе прекъсната за около 20 минути през втората част, тъй като феновете на домакините не позволиха на Кирил Десподов да изпълни корнер.
Треньорът на гостите Ивайло Петев върна сред титулярите Серджио Падт, Оливие Вердон, Франко Русо и Игор Тиаго. Спас Делев бе крило, а Густаво Нонато започна като плеймейкър.

Лудогорец започна по-надъхано, но чисти голови положения пред Густаво Бустато липсваха. Жълт картон на Марселино Кареасо вдигна градусите, но постепенно положението се успокои. ЦСКА  избухна с две положения за секунди в 28-ата минута. Първо Турицов намери Назон, който се освободи и стреля, но много неточно. Топката стигна до Вион, който центрира, двама защитници на „орлите“ се разминаха комично с топката и тя се озова в напълнонепокрития Браян Морено. Той не уцели вратата.

В началото на втората част Георги Кабаков сбърка сериозно. Той отсъди нарушение и не остави авантаж, при който оставаха трима футболисти на Лудогорец срещу един защитник на ЦСКА. Пловдивският рефер даде жълт картон на Енес Махмутович. В 66-ата минута Хайнц отне от Гонсалвеш в средата на терена и би по земя, но не затрудни Серджио Падт.

15 секунди преди 67-ата минута се наложи Кирил Десподов да изпълни корнер. Това обаче нямаше как да се случи, защото капитанът на „орлите“ бе замерян с всякакви предмети. Наложи се Георги Кабаков да прибере футболистите на Лудогорец за няколко минути, за да се успокоят страстите. След около 20 минути мачът бе подновен, а таймерът бе върнат на 67-а минута. Само няколко секунди след това Игор Тиаго изведе Лудогорец напред. След центриране от ъглов удар се стигна до нов корнер. При неговото изпълнение Кирил Десподов центрира чудесно за Игор Тиаго, той изпревари Амос Юга и отблизо не остави шансове на Бусато – 1:0.

ЦСКА можеше да изравни в 73-ата минута. Тогава резервата Маурисио Гарсес се озова на страхотна позиция и би, но Серджио Пад показа класа и с крак изби. Лудогорец отговори с добър пробив на Кирил Десподов по дясното крило, завършил с неточен удар на звездата на гостите. До края Лудогорец игра стабилно и не допусна сериозни опасности пред Падт.

ЦСКА - Лудогорец 0:1