Академия 26 Април 2023

Лудогорец U14 е на финал, след като отстрани Черно море

Лудогорец U14 ще играе на финала в турнира за Купата на БФС, след като мача реванш с моряците в Разград завърши при нулево равенство. В първата среща...

Лудогорец U14 ще играе на финала в турнира за Купата на БФС, след като мача реванш с моряците в Разград завърши при нулево равенство. В първата среща момчетата на Милен Маринов спечелиха с 2:1 на "Тича" и след общ резултат 2:1 стигнаха до решителния двубой за трофея.

"Орлетата" успяха да пратят топката в мрежата на съперника още в 10-та минута. Попадението обаче не бе зачетено заради спорна засада. Това остави своя отпечатък върху игровите действия и до почивката сблъсъците и единоборствата преобладаваха на терена.

След подновяването на играта разградчани до голяма степен загатнаха за истинските си възможности и това донесе много проблеми за отбраната на гостите. На два пъти Виктор Иванов излезе в чиста позиция и от упор не успя да намери очертанията на вратата. Две чисти ситуации се откриха и пред Джем Андонов. В едната той стреля край целта, а при другата вратарят на Черно море успя да отрази удара.

Имам сериозни забележки към играта ни през първото полувреме. Вярно е, че мачът бе турнирен и с голям залог, но трябва да запазваме хладнокръвие. През второто вече показахме различно лице и създадохме хубави ситуации за гол. Жалко, че не отбелязахме, но в крайна сметка най-важното е, че сме на финал, коментира след края на сблъсъка старши треньорът Милен Маринов.