Академия 11 Март 2023

Лудогорец U17 взе само точка от Ботев в Пловдив

Лудогорец U17 взе само точка от Ботев след 1:1 в Пловдив. Мачът бе от програмата на XIX кръг в първенството на Елитната юношеска група до 17 години....

Лудогорец U17 взе само точка от Ботев след 1:1 в Пловдив. Мачът бе от програмата на XIX кръг в първенството на Елитната юношеска група до 17 години. "Орлите" имат всички основания да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки, защото изпуснаха четири чисти голови положения, като при едно от тях и гредата спаси домакините.

През първото полувреме Константин Димитров и Наско Янев бяха близко до попадение, но не успяха се разпишат. Димитров засече добре с глава, но топката срещна гредата, а ударът на Янев бе спасен от вратаря на "канарчетата". Почивката дойде при нулево равенство.

След подновяването на играта Ботев откри резултата в 48-та минута. "Орлите" успяха да изравнят в 59-тао минута, когато Никола Ботев бе точен след центриране от фланга на Кристиян Николов. До края на срещата Александър Ангелов и Никола Ботев имаха добри възможности да отбележат, но стражът на домакините отрази ударите им.

В този мач не се справихме по най-добрия начин, но положителното е, че реагирахме добре, след като получихме гол. Бързо го върнахме и бяхме близо до пълен обрат, но да съжаление пропуснахме шансовете си. Ще работим, за да изчистим грешките, които допускаме, коментира старши треньорът Емилиян Петров след последния съдийски сигнал.