Репортаж 24 Ноември 2012

Лудогорец напусна турнира за Купата достойно (видео)

Лудогорец напусна турнира за Купата на България достойно.

Лудогорец напусна турнира за Купата на България достойно. Шампионите победиха ЦСКА на реванша от 1/16 финалите с 1:0 и след 1:2 в Разград отпадат заради повече допуснати голове като домакин. Момчетата на Ивайло Петев трябва да съжаляват, тъй като и в двата мача бяха по-добрият отбор. Леко допуснатите голове на "Лудогорец Арена" обаче се оказха фатални.

Мачът на стадион "Васил Левски" в ранния съботен следобед започна равностойно, като атаките се редяха и към двете врати. В 18-ата минута "червените" останаха с човек по-малко. Нджонго Присо удари без топка Жуниор Кайсара и реферът Станислав Тодоров го изгони с директен червен картон. В намален състав армейците се прибраха в глуха защита, като единствената им цел бе да запазят добрия за тях резултат от първата среща. До края на полувремето Лудогорец имаше смазващо превъзходство във владеенето на топката, но чистите голови положения пред вратата на ЦСКА липсваха.

Втората част с нищо не се различаваше от първата. Шампионите атакуваха постоянно, но така и не намираха верния път към гола. В 69-ата минута численото равенство на терена бе изравнено. Жуниор Кайсара фаулира Иван Бандаловски след продължително единоборство между двамата и съдията Станислав Тодоров показа втори жълт картон на бразилеца. Този факт не промени събитията на терена. Натискът на шампионите остана и в 78-ата минута Емил Гъргоров наказа бившя си тим. Светослав Дяков намери отлично Бадема, който се възползва от лошо отиграване на Михаил Венков и изпрати топката в мрежата. До последния съдийски сигнал "орлите" опитаха всичко, но устремът им бе забавен от постоянните спирания на играта. Шампионите така и не отбелязаха заветното второ попадение и отпадат от турнира за Купата на България.

ЦСКА - Лудогорец 0:1
(2:1 в първия мач)

Стадион "Васил Левски", 5000 зрители

ЦСКА: 12.Томас Черни, 11.Иван Бандаловски, 19.Апостол Попов, 66.Пламен Крачунов, 4.Михаил Венков, 5.Тодор Янчев, 8.Лукас Саша, 10.Сержиньо (90+4 - Джереми Родригес), 17.Абел Анисе (85 - Бернардо Тенгариня), 23.Мишел Платини (90+2 - Тасио), 99.Нджонго Присо
Треньор: Стойчо Младенов

Лудогорец: 1.Урош Голубович, 20.Шоко, 80.Кайсара, 33.Любомир Гулдан, 27.Козмин Моци, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков (79 - Михаил Александров), 84.Марселиньо (65 - Жуниор Кишада), 22.Мирослав Иванов (46 - Димо Бакалов), 73.Иван Стоянов, 23.Емил Гъргоров
Треньор: Ивайло Петев

Голмайстор: 0:1 Гъргоров (78)

Жълти картони: Михаил Венков, Томаш Черни (ЦСКА); Станислав Генчев, Жуниор Кайсара, Шоко, Козмин Моци (Лудогорец)

Червени картони: Присо (ЦСКА); Кайсара (Лудогорец)