Академия 11 Септември 2022

Лудогорец III разпиля със 7:2 Дунав (Русе) II

Лудогорец III разпиля със 7:2 Дунав (Русе) II. Мачът от V кръг на първенството в Североизточна Трета лига се игра на стадион "Гнездо на орли"....

Лудогорец III разпиля със 7:2 Дунав (Русе) II. Мачът от V кръг на първенството в Североизточна Трета лига се игра на стадион "Гнездо на орли". Отличи се Димитър Иванов, който реализира хеттрик.

"Орлите" откриха в 5-та минута на срещата. Гола отбеляза Димитър Иванов, а асистенцията бе на Петър Кирев. В 15.та минута Димитър Иванов намери добре Тончо Георгиев и той удвои. Класиката стана факт в 19-та минута. Разписа се Петър Кирев. В 38-та минута "орлите" получиха правото да изпълнят дузпа, но вратарят Умут Хабил пропусна. Пръв до избитата от стража на гостите топка обаче стигна Димитър Иванов и не сбърка при дбавката - 4:0. При този резултат дойде края на първата част.

След почивката съперникът върна един гол в 54-та минута. Минута по-късно Петър Кирев бе точен за 5:1, а последния пас даде Димитър Иванов. В 60-та минута русенци намалиха на 5:2. В 61-та минута момчетата на Захари Сираков направиха резултата 6:2. Разписа се Димитър Иванов след добро центриране на Валентин Цветанов. Крайното 7:2 фиксира Емил Кьосов в 70-та минута. Асистира му Петър Кирев.

Момчетата се постараха и играха добре. Вкарахме много голове, а и пропуснахме доста положения, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.

Лудогорец III - Дунав (Русе) II 7:2