Репортаж 25 Август 2022

Лудогорец отстрани Жалгирис в драма с шест гола

Лудогорец ще играе за седми пореден път в групите на Лига Европа! Това стана факт драматично 3:3 с Жалгирис след продължения и с общ резултат...

Лудогорец ще играе за седми път в групите на Лига Европа! Това стана факт драматично 3:3 с Жалгирис след продължения и с общ резултат 4:3родният шампион продължава напред. До отстраняването на литовския първенец се стигна много трудно, като на моменти „орлите“ изпитаха затруднения на изкуствения терен на стадион „ЛФФ“ във Вилнюс, но в крайна сметка оцеляха след размяна на удари със съперника.

Още в 22-ата секунда домакините излязоха напред в резултата чрез Урега. В 8-ата минута Тиаго изравни, но в 15-ата Буф отново изведе напред Жалгирис. Тисера изравни в 57-ата минута, но Ренан Оливейра отново прати домакините в екстаз с 63-ата минута. Всичко се реши от дузпа, бита от Оливие Вердон в последната минута на продълженията – 120-а.

Треньорът на „орлите“ Анте Шимунджа направи една сериозна промяна в своя тим. Той пусна в игра от първата минута Матиас Тисера, който си сменяше мястото с Игор Тиаго.

Жалгирис поведе още в 22-ата секунда. Антон Недялков опита да върне назад към Симон Слуга. Топката обаче не стигна до вратаря, а до Ойевуси. Той веднага върна за Урега, който прати кълбото в мрежата на родния първенец. Лудогорец обаче бързо върна попадението. В 8-ата минута Матиас Тисера изскочи зад защитата и стреля към вратата, Гертмонас изби, но право на крака на Игор Тиаго, който изравни – 1:1.

В 16-ата минута Жалгирис отново излезе напред в резултата. След кратко разбъркване Ренан Оливейра чукна с пета за Оливер Буф, който вкара за 2:1.

В 33-ата минута Бърнард Текпетей пробва рефлекса на Гертмонас с мощен удар, но вратарят се справи.

Втората част започна с добро положение за Лудогорец. Текпетей избяга зад защитата, но вместо да подаде на непокрития Тисера, избра да стреля, което се оказа грешно решение, защото вратарят на домакините Гертмонас изби. Малко по-късно отново Текпетей пробва своя мерник, но този път беше неточен. Натискът на „орлите“ даде резултат в 57-ата минута. Тогава Тисера отново избяга от защитата и с техничен удар направи 2:2.

Само 6 минути по-късно Жалгирис отново поведе. Този път голът бе дело на Ренан, който с плътен изстрел с левия крак не остави шансове на Симон Слуга.

В крайна сметка Анте Шимунджа, с оглед на показаното от неговия отбор, пусна на терена Каули, който не беше играл в последните 3 седмици заради контузия. Именно бразилецът пробва да изравни от фаул, но нямаше късмет в 79-ата минута.

В 90-ата минута Делев изведе друга резерва – Карничник, отдясно. Той веднага опита пас за Игор Тиаго, а в крайна сметка топката се озова в Рик Джонатан, който някак си не успя да вкара. Оказа се обаче, че Тиаго е бил в засада и дори Рик да беше вкарал, гол нямаше да има. Така срещата отиде в продължения.

В 91-ата минута Спас Делев беше напълно сам, но вместо да спре и да стреля, би с глава в аут. После зад защитата изскочи Рик Джонатан, чийто удар срещна гредата, но той бе в засада. В 107-ата минута отново Каули пробва своя късмет, но пак бе акуратен. Секунди след това Йосип Тадич можеше да отбележи, но от много точна позиция не уцели вратата.

В 117-ата минута Лудогорец получи дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Мануел Шоу. Зад топката застана централният защитник Оливие Вердон, който беше безкомпромисен, пращайки Гертмонас в другия ъгъл – 3:3 и общо резултат 4:3 за „орлите“.

Жалгирис - Лудогорец 3:3