Репортаж 18 Ноември 2012

Лудогорец повали Левски, върна си върха в "А" група (видео и снимки)

Лудогорец отново е лидер в "А" група, а Станислав Генчев - герой.

Лудогорец отново е лидер в "А" група, а Станислав Генчев - герой. Шампионите удариха с 2:1 Левски в дербито на 13 кръг и вече са една точка пред "сините". Двете попадения в за домакините вкара Станислав Генчев (12, 58). Голът за гостите беше дело на Илиян Йорданов (47). Първата част беше изцяло за домакините, които освен гола, пропуснаха още половин дузина положения. Второто полувреме беше по-равностойно, като след като паднаха головете играта се накъса и футбол почти не се игра.

Левски започна изключително агресивно срещата. В първите три минути "сините" направиха три груби фаула и ясно показаха, че ще търсят боя на терена. Лудогорец не се стресна особено и още в 6-ата мин. Марселиньо се озова в отлична позиция след центриране на Миро Иванов отляво. Бразилецът стреля силно, но Станислав Ангелов блокира топката с хокеен прийом. Пет минути по-късно отново Деко премина без проблеми през Мюлдер и стреля остро до гредата, а Василев изби в корнер. След последвалия ъглов удар в наказателното поле на Левски се оформи меле. Топката някак стигна до Моци, който стреля към вратата. Кълбото се удари първо в Димов, а след това в Ели и след карамбола кацна на крака на Генчев. Халфът на "орлите" не успя да оцели добре топката от въздуха, но това я прати неспасяемо във вратата на Левски - 1:0 за Лудогорец. В тези минути домакините атакуваха масирано. "Орлите" се стараеха да пробиват по фланговете, което им носеше успех. "Сините" пък отново заложиха на директен футбол с дълги подавания и контраатаки. В 26-ата мин. Иван Стоянов за пореден път се възползва от отсъствието на левия бек на "сините" Орлин Старокин и центрира перфектно към Марселиньо, който от близка дистанция засече топката в аут. Малко след това се стигна до интересна ситуация. При изпълнение на корнер за Лудогорец Илиян Йорданов, който трябваше да пази "сините" от къса изпълнение, кротко се наведе да си завърже обувката. Иван Стоянов се възползва от това и безпрепятствено нахлу в полето на Левски, а тежкият му удар от малък ъгъл беше избит от вратаря на Левски. В 35-ата мин. след поредния пробив по фланга, Миро Иванов пусна хитър пас към Марселиньо. Бразилецът излезе сам срещу Василев, но вратарят на "сините" умело скъси дистанцията и спаси мрежата си. В 36-ата мин. дойде най-сериозното положение за Левски. След контраатака стартирана от Старокин, топката попадна в Базил де Карвальо. Нападателят видя, че Гаджев е в отлична позиция, но не успя да му подаде триметров елементарен пас, за да го изведе сам срещу Голубович. В 39-ата мин. Мюлдер покри двуметрова засада и Марселиньо излезе сам срещу Василев. Холандецът обаче поправи грешката си и изби секунда преди бразилецът да стреля. Малко след това вратарят на Левски трябваше да се намесва решително след тежък удар на Барт.

Треньорът на Левски Илиан Илиев направи промяна на почивката. Той пусна в игра Марсиньо вместо Христо Йовов. 120 секунди по-късно смяната даде резултат. Нечеше 47-ата мин., когато Мюлдер центрира отдясно, а Марсиньо свали топката с глава в краката на Йорданов. Крилото финтира защитник на домакините и успя с премерен удар да прокара топката през куп от тела за 1:1. Голът стресна домакините и малко по-късно топката мина на сантиметри от гредата на Лудогорец след коварен удар на Гаджев. Така дойде 58-ата мин., в която Станислав Генчев вкара страхотен гол за 2:1. Полузащитникът получи топката от тъч, поведе я успоредно на линията на наказателното поле и с уникална парабола я прати в мрежата. Тук мачът свърши. До края Левски се опита да стигне до равенството, но с нищо не застраши вратата, пазена от Голубович.

Така Лудогерец спечели дербито, а "сините" все още са без спечелена точка от "орлите" - три загуби.

ЛУДОГОРЕЦ - "ЛЕВСКИ" 2:1

"Лудогорец Арена", 6000 зрители

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев, 5.Александър Барт, 27.Козмин Моци, 80.Жуниор Кайсара, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо (88-14.Мичел Бургзорг), 73.Иван Стоянов, 23.Емил Гъргоров (90+2-14.Димо Бакалов), 22.Мирослав Иванов (80-7.Михаил Александров)
Треньор: Ивайло Петев

"ЛЕВСКИ" 1.Ивайло Василев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Ромен Ели, 25.Даниел Димов (80-9.Жоао Силва), 6.Орлин Старокин, 4.Станислав Ангелов, 45.Владимир Гаджев, 10.Христо Йовов (46-31.Марсиньо), 22.Илиян Йорданов (71-18.Борислав Цонев), 16.Кристовао Рамос, 19.Базил Де Карвальо
Треньор: Илиан Илиев

1:0 Станислав Генчев (12), 1:1 Илиян Йорданов (47), 2:1 Станислав Генчев (58)

Жълти картони: Йордан Минев, Жуниор Кайсара, Светослав Дяков, Михаил Александров (Лудогорец); Базил Де Карвальо, Ромен Ели, Даниел Димов, Владимир Гаджев, Дъстли Мулдер, Орлин Старокин ("Левски")

Съдия: Николай Йорданов