Репортаж 8 Май 2022

Пропусната дузпа попречи на Лудогорец II да вземе точка в Пазарджик

Лудогорец II отстъпи с 1:2 на Хебър в Пазарджик в мач от XXXVI кръг на първенството във Втора лига. Като титуляри за разградчани започнаха Георги...

Лудогорец II отстъпи с 1:2 на Хебър в Пазарджик в мач от XXXVI кръг на първенството във Втора лига. Като титуляри за разградчани започнаха Георги Терзиев и Игор Тиаго. Точно бразилският таран пропусна дузпа и тимът, останал с човек по-малко на игрището в 68-та минута, не успя да вземе поне точка от гостуването.

"Орлите" откриха в 16-та минута чрез Хюсеин Кельовлуев. Три минути по-късно Хебър получи дузпа и Тодор Чаворски изравни от бялата точка. Първото полувреме завърши при този резултат.

През второто домакините поведоха, след като получиха втора дузпа в 67-та минута. За нарушението при нея Методий Стефанов бе отстранен от игра с директен червен картон. Зад топката минута по-късно отново застана Чаворски и отбеляза за 2:1. В 76-та минута бе отсъден наказателен удар и в полза на "орлите", след като бранител игра с ръка в наказателното поле. Игор Тиаго обаче не успя да отбележи и негативният за Лудогорец II резултат се запази непроменен. В края на срещата Георги Терзиев получи тежък удар при едно единоборство и бе откаран с линейка в болница.

Мачът бе равностоен. Странно или не, но заиграхме по-добре, след като останахме с човек по-малко на терена. Равенството щеше да е справедливо, но футболът е игра на голове, а ние вкарахме с един по-малко, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

ХЕБЪР - ЛУДОГОРЕЦ II 2:1

0:1 Хюсеин Кельовлуев (16)

1:1 Тодор Чаворски (19 - дузпа)

2:1 Тодор Чаворски (68 - дузпа)

Хебър: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Георги Търтов, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Олег Димитров, Евгени Игнатов, Тодор Чаворски, Живко Петков, Емануил Манев, Китан Василев

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Владислав Найденов, Георги Терзиев, Илкер Будинов, Петко Цанков, Петър Георгиев, Игор Тиаго, Хюсеин Кельовлуев, Тихомир Димитров, Цветослав Петров