Репортаж 4 Май 2022

Лудогорец II победи с 2:1 Марек (Дупница)

Лудогорец II победи с 2:1 Марек (Дупница) в мач от XXXV кръг на първенството във Втора лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли". За втория...

Лудогорец II победи с 2:1 Марек (Дупница) в мач от XXXV кръг на първенството във Втора лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли". За втория отбор на клуба като титуляри излязоха Георги Терзиев, Игор Тиаго и Вандерсон.

"Орлите откриха в 6-та минута. Точен бе Вандерсон.В 22-та минута Петър Караангелов засече с глава центриране на Вандерсон, но топката премина над вратата. В 29-та минута отново Вандерсон стреля опасно, вратарят Пламен Младенов изби, но при добавката с глава Петър Караангелов не намери очертанията на вратата. В 33-та минута Илкер Будинов напредна по фланга и подаде на Тиаго. Бразилският тарана обаче стреля слабо от добра позиция и Младенов опази мрежата си. Първата част завърши при този резултат.

В 56-та минута разградчани удвоиха преднината си. Цветослав Петров от фал подаде  топката по тревата в наказателното поле, а Вандерсон я прати в мрежата. В 58-та минута пробив на голмайстора завърши с пас към Хюсеин Кельовлуев. Бързакът обаче стреля над вратата. В 89-та минута гостите успяха да намалят на 2:1. Разписа се Руслан Черненко.

Показахме интересни неща в атака и можеше да отбележим повече голове. За пореден път в отбрана не се справихме по най-добрия начин, коментира след края на двубоя старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - МАРЕК 2:1

1:0 Вандерсон (6)

2:0 Вандерсон (56)

2:1 Руслан Черненко (89)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Бранимир Костадинов, Вандерсон, Георги Терзиев, Илкер Будинов, Петър Караангелов, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров (капитан), Игор Тиаго

Марек: Пламен Младенов, Румен Гьонов, Росен Иванов, Иван Влахов, Даниел Георгиев, Александър Близнаков (капитан), Руслан Черненко, Анджело Кючуков, Симеон Димитров, Иван Калайджийски, Георги Божилов