Репортаж 4 Ноември 2012

Лудогорец отнесе 4:0 Етър

Лудогорец победи с 4:0 Етър и остана на първо място в класирането, въпреки разгромния успех на конкурента Левски в Перник.

Лудогорец победи с 4:0 Етър и остана на първо място в класирането, въпреки разгромния успех на конкурента Левски в Перник. Головете за шампионите отбелязаха Мирослав Иванов, Козмин Моци, Жуниор Кишада и Димо Бакалов. "Орлите" имаха тотално превъзходство през целия мач и пропуснаха далеч по-изразителна победа.

Лудогорец поведе в резултата в 12-ата минута. Тогава Мирослав Иванов получи топката в наказателното поле на Етър, напредна мощно с точен удар направи Димитров безпомощен. Последваха нови пропуски на шампионите. Първо, Гела се размина с топката, а впоследствие стражът на "виолетовите" спаси силен удар на Иван Стоянов. В 25-ата минута "орлите" стигнаха до второ попадение, което обаче не бе зачетено заради засада. Негов автор бе Жуниор Кишада. Малко след това обаче нищо не можеше да спаси Етър. След центриране в пеналта на гостите, включилият се централен защитник Козмин Моци заби красив гол с глава и резултатът стана 2:0.

В 53-ата минута бразилецът Кишада, който получи доверието на Ивайло Петев да излезе титуляр заради контузията на капитана Емил Гъргоров, доведе нещата до 3:0. Кариоката завърши добра атака, започнала от Мирослав Иванов и преминала през Иван Стоянов, записал асистенция за попадението. Пет минути по-късно шансът не бе с Лудогорец. Страхотен удар на Стоянов срещна напречната греда, като топката тупна на голлинията, но не я премина с целия си обем. Мирослав Иванов пък можеше да отбележи втория си гол в двубоя в 73-ата минута. Дяков му подаде перфектно от аутлинията, но шутът на Деко бе в аут. Крайният резултат оформи друга резерва - Димо Бакалов. В 87-ата минута халфът засече с глава центриране отдясно на Йордан Минев.

Лудогорец - Етър 4:0

"Лудогорец Арена", 1500 зрители

Лудогорец: 91. Иван Чворович, 25. Йордан Минев, 80. Жуниор Кайсара, 27. Козмин Моци, 33. Любомир Гулдан, 18. Светослав Дяков, 8. Станислав Генчев (74-14. Бургзорг), 11. Жуниор Кешада (80-9. Безяк), 22. Мирослав Иванов, 99. Франк Гела (64-19. Бакалов), 73. Иван Стоянов
Треньор: Ивайло Петев

Етър: 77. Венцислав Димитров, 21. Месина, 13. Костадин Гаджалов, 3. Милчо Макенджиев, 18. Атанас Атанасов, 8. Николай Петров, 14. Четин Садула, 11. Яшар Такак (63-20. Байдаков), 10. Ахмет Фикмен, 7. Нери (46-5. Махмат), 9. Йоан Пивати
Треньор: Сердар Даяд

Голмайстори: 1:0 Иванов (12), 2:0 Моци (32), 3:0 Кишада (53), 4:0 Бакалов (87)

Жълти картони: Гулдан (Лудогорец); Петров (Етър)

Съдия: Цветан Кръстев

Лудогорец отнесе с 4:0 Етър