Репортаж 10 Април 2022

Лудогорец II изпусна победата над Марица минута преди края

Лудогорец II изпусна победата над Марица в Пловдив минута преди края на редовното време и стигна само до 1:1. Двата отбора се срещнаха в мач от XXXI...

Лудогорец II изпусна победата над Марица в Пловдив минута преди края на редовното време и стигна само до 1:1. Двата отбора се срещнаха в мач от XXXI кръг на първенството във Втора лига.

Първото полувреме завърши без голове. На два пъти удари на Цветослав Петров намериха очертанията на вратата, но не затрудниха стража на Марица Илия Николов. Падналата в Пловдив градушка пък наложи двубоят да бъде прекратен за пет минути.

След почивката добри възможности за попадение се откриха пред Петър Георгиев, Петър Караангелов и Хюсеин Кельовлуев. Ударите им обаче не попаднаха в целта. В 66-та минута Цветослав Петров центрира добре от фланга, а Петър Караангелов засече с глава и прати топката в мрежата за 1:0. В 89-та минута домакините изравниха с попадение на Димитър Аврамов.

Можеше да спечелим този мач, ако бяхме успели да реализираме някоя от добрите ситуации, до които стигнахме. Радващо е, че отново показахме много дисциплина и себераздаване на тежкия терен в Пловдив, коментира след края на двубоя старши треньорът Тодор Живондов.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ II  1:1

0:1 Петър Караангелов 66

1:1 Димитър Аврамов 89

Марица: Илия Николов, Йордан Пенчинов, Мартин Газиев, Мариян Тонев, Симеон Вешев, Александър Праматаров, Валери Домовчийски (капитан), Димитър Аврамов, Веселин Марчев, Милен Танчев, Петър Атанасов

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Алекс Луканов, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Петко Цанков, Петър Караангелов, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров (капитан)