Академия 27 Март 2022

Лудогорец U16 с важна победа над Дунав (Русе)

Лудогорец U16 постигна минимална, но важна победа с 1:0 над Дунав (Русе). Мачът от първенството за юноши младша възраст в зона Варна се игра на един...

Лудогорец U16 постигна минимална, но важна победа с 1:0 над Дунав (Русе). Мачът от първенството за юноши младша възраст в зона Варна се игра на един от терените в комлекса "Гнездо на орли". Успехът увеличи аванса на "орлите" на върха във временното класиране от две на пет точки.

Решаващата за изхода на двубоя ситуация се разигра в 35-та минута. Кристиян Николов излезе сам срещу вратаря на съперника и бе повален. Главният съдия посочи бялата точка и вдигна жълт картон за извършеното нарушение. Минута по-късно Александър Маринов изпълни точно отсъдената дузпа, а попадението се оказа единствено и победно в срещата.

През първото полувреме имахме по-добър контрол на мача, създадохме хубави ситуации и за още попадения, но не бяхме точни в завършващата фаза. През второто съперникът потърси изравняване, а единоборствата взеха връх над чисто футболните стойности. Направихме три отлични контраатаки, които обаче също не успяхме да реализираме, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Емилиян Петров.

U16: Лудогорец - Дунав (Русе) 1:0