Академия 9 Март 2022

Лудогорец U19 отнесе с 6:0 Светкавица (Търговище)

Лудогорец U19 отнесе с 6:0 връстниците си от Светкавица (Търговище). Мачът от Х кръг на първенството за юноши старши възраст в зона Варна се игра на...

Лудогорец U19 отнесе с 6:0 връстниците си от Светкавица (Търговище). Мачът от Х кръг на първенството за юноши старша възраст в зона Варна се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Илиян Дамянов откриха още в 4-та минута. Тончо Георгиев намери добре Каел Димитров и той прати топката в мрежата. В 28-та минута отново Каел Димитров отбеляза за 2:0. Последният пас даде Димитър Господинов. В 33-та минута Тончо Георгиев направи преднината на разградчани класическа. До почивката и Николай Тодоров се разписа за 4:0 след центриране на Любослав Маринов.

През втората част паднаха още два гола. Марсел Ахмед вкара за 5:0 в 57-та минута. Асистенцията бе на Янислав Иванов. В 73-та минута отново Ахмед оформи крайното 6:0. Последния пас даде Радослав Захариев.

Доволен съм от всички момчета, които взеха участие в срещата. Това бе първият ни мач от пролетния полусезон и беше важно да стартираме с победа. Този изразителен резултат пък е предпоставка за допълнително самочувствие в следващите мачове, коментира старши треньорът Илиян Дамянов след последния съдийски сигнал.

U19: Лудогорец - Светкавица (Търговище) 6:0