Академия 25 Февруари 2022

Лудогорец U15 започна полусезона с 3:1 над Дунав (Русе)

Лудогорец U15 стартира в официалните мачове от пролетни полусезон с победа 3:1 над Дунав (Русе). Възпитаниците на Димчо Ненов гостуваха за двубоя от...

Лудогорец U15 стартира в официалните мачове от пролетни полусезон с победа 3:1 над Дунав (Русе). Възпитаниците на Димчо Ненов гостуваха за двубоя от XVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Отличи се Филип Гигов, който реализира и трите гола за успеха.

Първото попадение падна в 6-та минута. Иван Марков намери добре Филип Гигов, а той се пребори със защитниците и отбеляза. В 28 минута домакините успяха да изравнят след центриране от фал. Първото полувреме завърши при този резултат.

След почивката "орлите" вдигнаха оборотите и в 38-та минута отново поведоха. Филип Гигов прати топката в мрежата след хубав пробив на Кристиян Манушев. Гигов оформи своя хеттрик в 44-та минута, след индивидуален рейд в отбраната на Дунав. През втората част разградчани имаха добри ситуации за още попадения, но ги пропуснаха. Максимилиян Симеонов проби сам, но ударът му не попадна в очертанията на вратата. Шут на Исмет Хасан пък срещна гредата.

Със сигурност можем и трябва да играем много по-добре. Като за първи официален мач съм доволен. Добре е, че започнахме с победа. Длъжни сме обаче да вдигнем нивото на представянето си, защото ни предстоят сблъсъци с по-силни съперници, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.