Академия 12 Февруари 2022

Лудогорец U17 вкара четири безответни гола на Марица (Пловдив) U19

Лудогорец U17 победи с 4:0 Марица (Пловдив) U19 в първа контрола от програмата на подготвителния лагер в Хисаря. "Орлите" откриха още в 4-та минута....

"Орлите" откриха още в 4-та минута. Голът падна след красива многоходова комбинация.  Кристиян Иванов намери Димитър Филипов, той проби по фланга, центрира, а Емил Панов продължи с глава към Йоан Киров, който реализира, също с глава. В 25-та минута Йоан Кирев се пребори за една топка, напредна и реализира за 2:0. При този резултат завърши първото полувреме.

В 61-та минута резултатът стана класически. Джанер Садетинов стреля от около 20 метра, а топката срещна гредата и влетя в мрежата. В 72-та минута Константин Димитров бе повален в наказателното поле, а Георги Караиванов реализира отсъдената дузпа за 4:0. В 80-та минута и Марица също получи правото на наказателен удар. Вратарят на разградчани Златомир Стоименов обаче реагира отлично и спаси.

Момчетата се стараха и показаха нужното желание. За съжаление допуснахме много непредизвикани грешки, които помрачиха иначе доброто представяне. В по-сериозни мачове тези грешки може да ни струват скъпо, коментира старши треньорът Емил Георгиев след последния съдийски сигнал.