Репортаж 28 Октомври 2012

Лудогорец с първа загуба в първенството

Лудогорец записа първа загуба в първенството на "А" група. Шампионите паднаха с 0:1 при гостуването си на Черноморец в Бургас.

Лудогорец записа първа загуба в първенството на "А" група. Шампионите паднаха с 0:1 при гостуването си на Черноморец в Бургас. "Акулите" владееха инициативата през всичките 90 минути, но домакините се отбраняваха умело и успяха да удържат минималния успех. Тодор Паланков отбеляза попадението в 30-ата минута. Уатара центрира от фаул в наказателното поле пред Иван Чворович и опорният халф на Черноморец отблизо прати топката в мрежата, въпреки реакцията на стража на Лудогорец. До почивката Иван Стоянов можеше да изравни, но шутът му бе спасен от Стоян Колев.

През втората част Лудогорец натисна още по-здраво противника. Още в 49-ата минута пред Марселиньо се откри отлична възможност. Бразилецът навърза няколко играчи на домакините, но ударът му с левия крак мина на милиметри от лявата греда. В следващите минути "орлите" буквално не дадоха топката на съперника, но въпреки това чистите положения пред Стоян Колев липсваха. Зрителите все пак видяха такова в 65-ата минута. Тогава Гъргоров центрира в наказателното поле на Черноморец, където защитникът Козмин Моци стреля в аут. Отново Бадема бе в основата на следващата ситуация, когато подаде добре към Марселиньо, който обаче не успя да овладее топката. Лудогорец опита всичко до края, за да стигне поне до равенството, но шампионите нямаха ден. На свой ред Черноморец проведе няколко много опасни контри, които вещаеха опасност за Иван Чворович.

"Получи се посредствен мач, получихме лек гол. Направих корекции през второто полувреме, които не доведоха до резултат, въпреки желанието ни да спечелим двубоя", коментира треньорът Ивайло Петев.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0

Стадион "Лазур", 2000 зрители

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев (к), 3.Георги Терзиев, 5.Николай Николов, 6.Тодор Паланков, 10.Венцислав Христов, 17.Крум Стоянов (46-8. Трифонов), 25.Пламен Димов, 30.Лъчезар Балтанов (61- 22.Цонков), 32.Юсуф Уатара, 44.Венелин Филипов (87-20. Пехливанов), 92.Гаел Н'Лундулу
Треньор: Димитър Димитров

ЛУДОГОРЕЦ: 91. Иван Чворович, 25. Йордан Минев, 80. Жуниор Кайсара, 5. Александър Барт, 27. Козмин Моци, 8. Станислав Генчев, 18. Светослав Дяков, 99. Франк Гела (70-7. Александров), 84. Марселиньо (83-9. Безяк), 73. Иван Стоянов (46- 22. Иванов), 23. Емил Гъргоров
Треньор: Ивайло Петев

Голмайстор: 1:0 Паланков (30)

Жълти картони:Колев; Барт, Иванов

Съдия: Станислав Тодоров