Академия 5 Декември 2021

Лудогорец U17 с победа над Пирин в последния мач от полусезона

Лудогорец U17 спечели с 2:0 последния си мач от есенния полусезон с Пирин. Двубоят от XV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години...

Лудогорец U17 спечели с 2:0 последния си мач от есенния полусезон с Пирин. Двубоят от XV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра в Благоевград.

През първото полувреме добри ситуации за гол се откриха пред Петър Кирев и Стивън Вълчев, но те пропуснаха. Удар на Иван Нешков извън наказателното поле пък срещна гредата. Нулевото равенство се запази до почивката.

През втората част "орлите" откриха в 61-та минута. Точен с удар от около 25 метра бе Николай Николов. В 70-та минута Петър Кирев се разписа за крайното 2:0. Нападателят се възползва от недоразумение в отбраната на домакините, открадна топката, преодоля вратаря и реализира.

Контролирахме мача, но през първата част малко избързвахме при извеждащите пасове и това не ни позволи да разгърнем атаките си по най-добрия начин. Направихме и доста пропуски. След направените на почивката корекции през второто полувреме успяхме да материализираме превъзходството си и да спечелим трите точки, коментира след края на срещата старши треньорът Христо Господинов.