Академия 21 Октомври 2021

Лудогорец U16 отнесе с 5:1 Славия за Купата на БФС

Лудогорец U16 отнесе с 5:1 връстниците си от Славия (София) в първи мач от осминафиналната фаза на турнира за Купата на БФС. Двубоят се игра на един...

Лудогорец U16 отнесе с 5:1 връстниците си от Славия (София) в първи мач от осминафиналната фаза на турнира за Купата на БФС. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Разградчани откриха в 2-та минута. Райън Иванов се пребори за една топка до аутлинията и върна остро по тревата, а Филип Гигов засече от малкото наказателно поле. Симеон Шишков направи 2:0 директно от фал в 15-та минута. В 30-та минута Симеон Шишков намери добре Никола Ботев и той оформи класиката. В 36-та минута гостите успяха да върнат един гол. Почивката дойде при този резултат.

В 47-та минута Румен Павлов проби по фланга, а Константин Димитров оползотвори центрирането му за 4:1. В 60-та минута Райън Иванов направи 5:1, след като стигна първи до една избита от вратаря на съперника топка.

Мачът реванш в София е на 28.10.2021 г. (четвъртък). Започва в 11 часа.

Надиграхме категорично съперника, владеехме инициативата и контролирахме мача. На моменти не ни се получаваше последният пас. Ако бяхме по-прецизни в този компонент на играта, щяхме да победим с още по-изразителен резултат. Имам забележки и към играта ни във фаза защита. При тази разлика ще излезем по-спокойни на реванша, което обаче не означава, че допуснем и най-малко подценяване, коментира след последния съдийски сигнал водилият тима в този мач помощник-треньор Милен Маринов.

U16: Лудогорец - Славия 5:1