Академия 13 Октомври 2021

Лудогорец U19 победи с 5:1 Волов (Шумен)

Лудогорец U19 спечели убедителна победа с 5:1 над връстниците си от Волов (Шумен). Мачът от VI кръг на първенството за юноши старша възраст в зона...

Лудогорец U19 спечели убедителна победа с 5:1 над връстниците си от Волов (Шумен). Мачът от VI кръг на първенството за юноши старша възраст в зона Варна се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

"Орлите" откриха в 29-та минута. Радослав Захариев центрира от фал, а Мартин Тодорски засече с глава за 1:0. В последната минута от редовното време на първата част гостите от Шумен изравниха. Почивката дойде при този резултат.

Само две минути след подновяването на играта Лудогорец отново поведе. Точен за втори път и отново с глава бе Мартин Тодорски. В 56-та минута Христо Георгиев вкара за 3:1. Асистенцията бе на Радослав Захариев. Две минути по-късно Каел Димитров се разписа за 4:1. В 60-та минута Карлос Сотиров отбеляза за крайното 5:1. Последния пас даде Каел Димитров.

През първата част пропуснахме няколко отлични възможности за гол. Съперникът, който е един от добрите отбори в групата, наказа пропуските ни с изравняване. През втората част момчетата излязоха по-мотивирани и концентрирани, отбелязаха четири гола и заслужено стигнаха до категорична победа, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Илиян Дамянов.

U19: Лудогорец - Волов (Шумен) 5:1