Репортаж 1 Октомври 2021

Цървена звезда победи Лудогорец

Лудогорец загуби с 0:1 от Цървена звезда в мач от груповата фаза на Лига Европа. Точен бе Гелор Канга в 64-ата минута. Във 2-ата минута Жосуе Са...

Във 2-ата минута Жосуе Са изведе добре Текпетей отдясно, но ганаецът не успя да нанесе добър удар и Попович изби. След товс Текпетей отново избяга от защитата на Звезда и подаде за Гонсалвеш, чийто изстрел за нещастие срещна тялото на Сотириу. В 20-ата минута Мирко Иванич пробва мерника, но не намери вратата на Кахлина. След товс Бен се озова на добра позиция щ след грешка на Жосуе Са, но той не уцели вратата.

В 36-ата минута Луи Дионо нанесе първия точен изтстрел за гостите. Кахлина отново обаче бе на мястото си.

В 61-ата минута Иванич отново би, но пак без да затрудни Кахлина. Три минути след това държите поведоха. Точен отново, както през 2016 г., бе Канга, който бе оставен напълно непокрит и не сбърка с мощен удар. Лудогорец можеше да изравни бързо, но напречната греда спря Бърнард Текпетей.

15 минути преди края Бен можеше да вкара второ попадение за гостите, но Кахлина действа блестящо. В 77-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко, след като Сисиньо получи незаслужено втори жълт картон. Малко по-късно Мавис Чибота направи голям пропуск, като получи топката след голяма грешка, но не уцели празната врата.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 0:1

0:1 Гелор Канга (64‘)

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Жосуе Са (71 – Кирил Десподов), Игор Пластун, Оливие Вердон, Сисиньо, Шакил Пинас (71 – Джордан Икоко), Стефан Баджи (88 – Мануел Шоу), Клод Гонсалвеш, Бърнард Текпетей, Алекс Сантана (78 – Мавис Чибота), Пиерос Сотириу

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: Зоран Попович, Марко Гобелич, Радован Панков, Страхиня Еракович, Милан Родич, Гелор Канга (70 – Петър Станич (86- Ненад Кръстич)), Секо Саного, Славолюб Срнич, Бен Набуане, Мирко Иванич, Лоис Диони (57 – Милан Павков)

Жълти картони: Сисиньо (Лудогорец); Лоис Диони, Мирко Иванич, Гелор Канга, Милан Павков, Петър Станич (Цървена звезда).

Червени картони: Сисиньо (Лудогорец)

Лудогорец - Цървена звезда 0:1