Академия 29 Септември 2021

Лудогорец U19 разби с 8:0 Добруджа

Лудогорец U19 разби с 8:0 връстниците си от Добруджа (Добрич). Мачът от IV кръг на първенството в зона Варна се игра на стадион "Гнездо на орли"....

Лудогорец U19 разби с 8:0 връстниците си от Добруджа (Добрич). Мачът от IV кръг на първенството в зона Варна се игра на стадион "Гнездо на орли". Отличиха се Петко Петков и Радослав Захариев. Петков отбеляза 4 гола, а Захариев вкара два, но даде и четири асистенции.

Петко Петков направи разликата класическа и оформи хеттрик в рамките само на 8 минути. Той се разписа в 16-та, 19-та и 24-та минута. За първото и третото попадение му асистира Радослав Захариев, а за второто - Александър Стоянов. До края на първото полувреме "орлите" добавиха един гол. Вкара го Димитър Иванов, а последния пас отново даде Радослав Захариев.

Първото попадение за второто полувреме реализира Петко Петков в 53-та минута. Той направи 5:0, след като бе намерен добре от Димитър Иванов. В 68-та минута Мартин Тодорски се разписа за 6:0, а последният пас отново бе на Радослав Захариев. След четири асистенции и Захариев реализира за 7:0, а подаването бе на Димитър Иванов. В 85-та минута Радослав Захариев вкара второто си попадение за 8:0. Намери го Мартин Тодоровски.

Отново целият отбор и всички момчета изпълниха перфектно поставените задачи. През първото полувреме наложихме пълен контрол на топката и играта. През второто се изтеглихме по-назад и оставихме на съперника повече пространство, за да разчитаме на контраатаки. Получиха ни се и двата варианта. От мач на мач се подобряват взаимовръзките между играчите, а колективът става все по-сплотен, коментира старши треньорът Илиян Дамянов.

U19: Лудогорец - Добруджа 8:0