Репортаж 13 Август 2021

Лудогорец II победи Спортист в Своге

Лудогорец II се представи на ниво в Своге и победи с 3:2 местния Спортист. "Орлите" откриха в 15-та минута, след бърза контраатака. На нейния връх се...

Лудогорец II се представи на ниво в Своге и победи с 3:2 местния Спортист. "Орлите" откриха в 15-та минута, след бърза контраатака. На нейния връх се оказа Владислав Найденов, който завърши точно за 1:0. Само 8 минути по-късно момчетата на Тодор Живондов вкараха втори гол. Владислав Найденов асистира на Илкер Будинов, който от непосредствена близост нямаше как да сбърка. В 42-та минута отново Владислав Найденов създаде проблеми на отбраната на домакините, след като си осигури позиция за стрелба и шутира от дъгата пред наказателното поле, но топката срещна гредата. Първата част завърши при този резултат.

Спортист върна един гол в 69-та минута чрез Томислав Павлов. Разградчани охладиха ентусиазма на домакините в 80-та минута. Тогава Методий Стефанов пусна добре в дълбочина за Георги Чукалов. Таранът нахлу в наказателното поле и бе задържан от Галин Ташев - дузпа и червен картон за бранителя. Велислав Минков изпълни хладнокръвно наказателния удар за 3:1. Три минути по-късно за втори жълт, респективно червен картон, бе отстранен от игра и Валентин Цветанов, влязъл като смяна. В добавеното време Илия Русинов отбеляза за домакините за крайното 3:2 в полза на Лудогорец II.

Надявам се да влезем в серия от поредни победи. Ако играем, както през първото полувреме, това не е чак толкова трудно достижимо. Не съм доволен от представянето през втората част. Тогава показахме липса на агресия и характер, което е недопустимо, коментира старши треньорът Тодор Живондов.

СПОРТИСТ - ЛУДОГОРЕЦ  II 2:3

0:1 Владислав Найденов (15)

0:2 Илкер Будинов (23)

1:2 Томислав Павлов (69)

1:3 Велислав Минков (80 - дузпа)

2:3 Илия Русинов (90 + 1)

Спортист: Стефано Кунчев, Мартин Сандов, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Галин Ташев, Ивайло Михайлов, Стивън Славков (66–Илия Русинов), Кирил Янакиев, Красимир Панчев (50–Ивайло Христов), Томислав Павлов, Григор Долапчиев (46–Димитър Алексиев)

Лудогорец II: Дамян Христов, Кристиян Райчев, Владислав Найденов (57–Хюсеин Кельовлуев), Цветослав Петров (46–Велислав Минков), Методий Стефанов, Александър Ганчев, Тихомир Димитров, Илкер Будинов (65–Хидает Хюсеин), Петко Цанков, Петър Георгиев (65–Георги Чукалов), Бранимир Костадинов (76–Валентин Цветанов)