Репортаж 14 Декември 2020

Лудогорец II отстъпи на Локомотив в София с 1:3

Лудогорец II загуби с 1:3 гостуването си на Локомотив в София за мача от XVII кръг на първенството във Втора лига. Въпреки загубата момчетата на...

Лудогорец II загуби с 1:3 гостуването си на Локомотив в София за мача от XVII кръг на първенството във Втора лига. Въпреки загубата момчетата на Тодор Живондов играха добре и на два пъти гредите спасиха домакините.

"Железничарите" откриха резултата в 3-та минута чрез Светослав Диков. Още в следващата минута "орлите" можеха да изравнят, но шут на Илкер Будинов срещна гредата. В 24-та минута Матуес Роча вкара с глава за 2:0, след центриране от корнер. В 26-та минута Локомотив поведе с 3:0, след втори гол на Диков. В 33-та минута вратарят на разградчани Дамян Дамянов спаси дузпа, изпълнена от Павел Петков. Девет минути по-късно и тежък удар на капитана на Лудогорец II Иван Йорданов разтърси гредата. Първото полувреме завърши при този резултат.

В 65-та минута разградчани бяха близко до гола, но Ивайло Василев успя да се справи с опасен удар на Георги Чукалов с глава. В 69-та минута Цветослав Петров излезе очи в очи с вратаря на "железничарите", но пропусна. В 70-та минута влезлият като смяна Хюсеин Кельовлуев отбеляза гола за крайния резултат 3:1.

Допуснахме много непредизвикани грешки, които предопределиха крайния резултат. Повратният момент бе в 4-та минута, когато можеше да изравним и мачът да протече по съвсем различен сценарий. Момчетата играха със старание и желание, просто не ни достигна малко шанс, за да вземем поне точка, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ II  3:1

1:0 Светослав Диков (3)

2:0 Матеус Роча (24)

3:0 Светослав Диков (26)

3:1 Хюсеин Кельовлуев (70)

Локомотив: Ивайло Василев, Педро Да Силва, Мартин Василев, Марио Петков, Мики Орачев, Владимир Семерджиев (68 - Тодор Траянов), Матуес Роча (87 - Наско Милев), Красимир Милошев, Александър Александров, Светослав Диков, Павел Петков (73 - Денислав Станчев)

Лудогорец 2: Дамян Дамянов, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов (65 - Хюсеин Кельовлуев), Цветослав Петров (88 - Петър Георгиев), Иван Йорданов, Александър Ганчев, Тихомир Димитров (46 - Георги Вълчев), Петър Караангелов (73 - Владислав Минков), Димитър Илиев (78 - Валентин Цветанов), Илкер Будинов, Георги Чукалов.

Локомотив (София) - Лудогорец II 3:1