Академия 10 Октомври 2020

Лудогорец U15 вкара 5 безответни гола на Черноморец

Лудогорец U15 надигра категорично връстниците си от Черноморец в Бургас и спечели с 5:0 мача от XI кръг на първенството в Елитната юношеска група до...

Лудогорец U15 надигра категорично връстниците си от Черноморец в Бургас и спечели с 5:0 мача от XI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.

"Орлите" откриха в 19-та минута след дузпа, изпълнена точно от Джанер Садетин. Заради нарушението, довело до наказателния удар, играч на домакините получи червен картон. Две минути по-късно Християн Атанасов асистира на Филип Гигов, който се разписа за 2:0. В 26-та минута Никола Ботев направи резултата класически, след хубав пас на Филип Гигов.При този резултат дойде края на първата част.

В 46-та минута Константин Димитров вкара топката в мрежата за 4:0, а асистенцията бе на Росен Иванов. В 68-та минута Мирон Асенов оформи крайното 5:0, след добро подаване на Джан Ниязи.

Теренът не бе много добър, но момчетата бързо се приспособиха към него. Заслужават поздравления, че през целия мач играха с хубави комбинации и добре организирани акции по фланговете. Като цяло представянето ни бе на ниво, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Емилиян Петров.