Репортаж 14 Август 2020

Лудогорец отнесе Славия с 3:0

След 3 поредни загуби – от Славия, Локо (Пд) и Ботев (Вр), Лудогорец отново показа какво може. Разградчани разбиха с лекота бронзовия медалист от...

След 3 поредни загуби – от Славия, Локо (Пд) и Ботев (Вр), Лудогорец отново показа какво може. Разградчани разбиха с лекота бронзовия медалист от миналия сезон Славия с 3:0. Както е известно, в сряда „орлите“ гостуват на черногорския Будучност в мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Треньорът на шампионите Павел Върба заложи от първата минута на новото попълнение Ихинио Марин, който бе представен ден преди срещата. Испанецът игра добре, показа желание, но не успя да вкара. Титулярно място получи и 20-годишният плеймейкър Доминик Янков, а Козмин Моци бе предпочетен пред Драгош Григоре в сърцето на защитата. Титуляр бе и друг от новите – Алекс Сантана.

Още в 3-ата минута Ихинио Марин стреля с глава, но не намери целта. Секунди след това Чибота стреля с глава след подаване на Доминик Янков, но пак в аут. Лудогорец продължи да атакува и в 19-ата минута Антон Недялков намери добре по земя Ихинио, но испанецът пак не бе акуратен. След това пък гостите получиха лоша новина, тъй като тяхното крило Радослав Кирилов напусна с контузия. В 31-ата минута Каули майсторски намери Сисиньо в наказателното поле, но след серия от рикошети топката попадна в ръцете на Стерякис. Логичното се случи в 44-ата минута. Тогава Каули пробва с мощна тупалка Стерякис, гръцкият страж изби, но на крака на Сисиньо. Десният защитник заби с удар топката в земята, след което тя се оказа неспасяема – 1:0!

В началото на втората част Лудогорец отбеляза второ попадение, което обаче бе правилно отменено, тъй като Козмин Моци бе зад защитата на „белите“. След това домакините изпълниха по заучен начин фаул, като Сантана се озова на добра позиция, но изстрелът му не затрудни Стерякис. В 63-ата минута контузия получи и играч на Лудогорец. Става дума за Георги Терзиев, който бе заменен от Драгош Григоре.

В 71-ата минута само късметът спаси „белите“ от втори гол. Мавис Чибота с лекота мина през Попадийн и намери непокрития Текпетей. Ганаецът стреля с всичка сила, но топката срещна напречната греда. В 73-ата минута Лудогорец стигна до второ попадение. То бе дело на Чибота. Той стреля от фаул, а стената на Славия се разкъса, което попречи на Стерякис да реагира. Десет минути преди края Емил Виячки фаулира Ихинио Марин – дузпа за „орлите“. Тя бе изпълнена от Козмин Моци, който не трепна – 3:0! Малко след това испанският таран отново би с глава, но за пореден път неточно. В 89-ата минута Текпетей отново пропусна, макар и почти сам срещу Стерякис. При добавката Абел Анисе стреля високо над вратата.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 3:0

1:0 Сисиньо (44')
2:0 Мавис Чибота (73')
3:0 Козмин Моци (79') - дузпа

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Сисиньо, Георги Терзиев, Козмин Моци, Алекс Сантана, Стефан Баджи, Мавис Чибота (86 - Джордан Икоко), Доминик Янков (60 - Бърнард Текпетей), Каули Оливейра (86 - Димитър Митков), Ихинио Марин (86 - Абел Анисе)

СЛАВИЯ: Антониос Стергиакис, Андреа Христов, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Георги Вълчев, Венцислав Бенгюзов (54 - Калоян Кръстев), Филип Кръстев, Георги Йомов, Радослав Кирилов (23 - Димитър Стоянов), Димитър Рангелов

Жълти картони: Стефан Баджи (Лудогорец); Милен Гамаков, Андреа Христов (Славия).

Лудогорец - Славия 3:0