Академия 7 Август 2020

Лудогорец U15 започна с 12:0 над Добруджа (Добрич)

Лудогорец U15 започна новия сезон с разгромна победа с 12:0 над Добруджа (Добрич). Мачът от I кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15...

Лудогорец U15 започна новия сезон с разгромна победа с 12:0 над Добруджа (Добрич). Мачът от I кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Първото попадение в двубоя падна в 11-та минута, а негов автор бе Християн Атанасов. Мирон Асенов удвои в 19-та минута, а в 25-та Атанасов реализира за втори път. Мирон Асенов вкара втория си гол в 27-та минута. Константин Димитров направи 6:0, след като бе точен в 30-та и 33-та минута. При този резултат завърши първата част.

Момчетата на Емилиян Петров стигнаха до седмото попадение в 40-та минута. С него Християн Атанасов оформи своя хеттрик. Филип Гигов направи 8:0 в 45-та минута. Пет минути по-късно Никола Ботев вкара за 9:0. За 10:0 точен бе Филип Гигов в 53-та минута. Той оформи своя хеттрик в 70-та минута за крайното 12:0. Преди това, в 54-та, се разписа Мартин Станчев.

Резултатът е красноречив. Имахме пълно превъзходство, като можеше да вкараме и повече голове. Съперникът не бе на особено високо ниво и тази победа не бива да ни заблуждава, защото си знаем, че има по какво да работим, коментира след края на срещата Емилиян Петров.