Репортаж 11 Август 2012

Класическа победа на „Лудогорец” над „Черно море”

Шампионът „Лудогорец” започна по възможно най-добрия начин битката за защита на титлата си, като се наложи с класическото 3:0 над „Черно море” на...

Шампионът „Лудогорец” започна по възможно най-добрия начин битката за защита на титлата си, като се наложи с класическото 3:0 над „Черно море” на негостоприемния стадион „Тича”.

Първият гол бе дело на защитника Александър Барт, който засече с глава центриране от ъглов удаър в 61-та минута.
Емил Гъргоров удвои резултата в 73-та минута след подаване на Мирослав Иванов. Третият гол вкара отново капитанът в 86-та минута след двойно подаване на влезлия като резерва Георги Костадинов.

„Лудогорец” атакува вратата на домакините още в 5-та минута. Капитанът Гъргоров отправи точен удар, но Георги Китанов спаси.
Иван Стоянов стреля от пряк свободен удар в 9-та минута, но нацели греда.
Двата отбора имаха претенции за дузпи през първото полувреме, което завърши 0:0, но главният съдия Георги Кабаков не свири наказателен удар.

Във второто полувреме Марселиньо отново нацели греда и пропусна да се разпише във вратата на „Черно море”.
Наказан с втори жълт картон в 55-та минута на срещата, терена напусна Ермес Паломино.