Академия 9 Октомври 2019

Лудогорец U17 направи 1:1 при гостуването си на пловдивския Локомотив

Лудогорец U17 завърши 1:1 с Локомотив в мача от IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години, който се игра в Пловдив. Краят на...

Краят на първата част дойде при нулево равенство, като момчетата на Йордан Юруков пропуснаха няколко отлични възможности за откриване на резултата. Енис Ерол удари и гредата, след тежък шут от границата на наказателното поле.

През втората част "орлите" засилиха натиска си и в 58-та минута, след хубава флангова атака, Божидар Владимиров центрира добре в наказателното поле. Енис Ерол скочи най-високо и с глава прати топката в мрежата за 1:0. Разградчани имаха отлични ситуации и преди, и след гола, но ги пропуснаха. В 80-та минута "смърфовете" се възползваха от грешка в отбраната им и изравниха за крайното 1:1.

Започнахме добре, създадохме много ситуации, като някои пропуснахме с лека ръка. Накрая бяхме наказани, като допуснахме елементарен гол. Явно трябва още доста да работим върху играта в отбрана, коментира след последния съдийски сигнал Йордан Юруков.

Срещу Локомотив Пловдив Лудогорец U17 игра в състав: Пламен Пепеляшев, Мартин Кирчев, Тодор Петров, Анастас Пемперски, Корай Гьочгелди, Озан Ремзи, Юлиян Манолски, Георги Недков, Димитър Господинов, Росен Иванов, Енис Ерол (Божидар Владимиров, Иван Томов, Николай Георгиев).