Репортаж 22 Септември 2019

Лудогорец се справи с Арда 2:0

Лудогорец си върна първото място в класирането на efbet Лига, след като победи Арда Кърджали с 2:0 в мач от X кръг. Точни за успеха бяха Дан Битон и...

Лудогорец си върна първото място в класирането на efbet Лига, след като победи Арда Кърджали с 2:0 в мач от X кръг. Точни за успеха бяха Дан Битон и Мавис Чибота, който игра като нападател. Това бе трета поредна победа на "орлите" в шампионата, откакто треньор е Станислав Генчев.

В началните минути на срещата Лудогорец опита да създаде напрежение пред вратата на Караджов, но чистите голови положения липсваха. В 14-ата минута след отлично изпълнен пряк свободен удар отсъден за нарушение срещу Горалски, Битон нацели напречната греда на вратата на Арда. Минута по-късно Вандерсон стреля към съперниковата врата, но топката излезе в аут. Единствената по-сериозна атака на Арда през първата част в 21-ата минута позволи на Коконов да потърси Кръстев в наказателното поле на Лудогорец, но топката не достигна до играча на Арда. В 29-ата минута Битон стреля право в ръцете на Караджов от добра позиция за стрелба. Минута по-късно Недялков също опита шут, но не намери целта. В 35-ата минута резултатът бе открит. Дан Битон стреля, топката тупна пред Караджов, излъга го и влетя в мрежата. Така Лудогорец се оттегли на почивка с аванс от един гол.

Втората част започна с положение за Арда. Аморим се оказа в добра позиция и стреля, но Ренан беше на ниво. В 66-ата минута Чибота получи отличен пас от Икоко отдясно и матира Караджов за 2:0. До края на двубоя Димо Бакалов пропусна да направи резултата класически, като беше изведен отлично, но прати топката в аут. Арда съумя да затрудни още един път Ренан, като в края на двубоя Рандал стреля опасно, но вратарят на домакините отново се справи.

ЛУДОГОРЕЦ - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 2:0

1:0 Дан Битон (35')
2:0 Мавис Чибота (66')

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Антон Недялков (46 - Георги Терзиев), Станислав Манолев, Козмин Моци, Светослав Дяков, Дан Битон (79 - Клаудио Кешерю), Яцек Горалски, Джордан Икоко, Жоржиньо, Вандерсон (77 - Димо Бакалов), Мавис Чибота

АРДА: Иван Караджов, Илиас Хасани, Зоран Гаич, Атанас Кръстев, Иван Коконов (72 - Конър Рандал), Румян Ховсепян, Деян Лозев, Дарен Девлин Сидоел (81 - Емил Мартинов), Жоао Аморим, Лукас Уилиан, Радослав Василев (62 - Илиша Сам)

Жълти картони: Станислав Манолев, Козмин Моци, Георги Терзиев (Лудогорец); Илиас Хасани, Емил Мартинов (Арда).

Лудогорец - Арда 2:0