Репортаж 11 Юли 2012

„Лудогорец” триумфира със Суперкупата, сътвори прецедент в Европа

„Лудогорец”постигна требъл в дебютния си сезон в елитната група на България.

„Лудогорец”постигна требъл в дебютния си сезон в елитната група на България. Момчетата на Ивайло Петев надиграха „Локомотив” /Пловдив/ с 3:1 на бургаския стадион „Лазур” и заслужено вдигнаха Суперкупата на България. Историческият успех за „орлите” е прецедент в Европа, където за първи път дебютант в елитната група успява да вземе всички титли.

Резултатът беше открит в 10-та минута, когато новото попълнение Уилсън Кейсара успя да реализира подаването с пета на Марселиньо.

Две минути по-късно пловдивските железничари изравниха след пряк свободен удар, който Даксон да Силва превърна в гол.

В 43-та минута капитанът Емил Гъргоров увеличи резултата в полза на лудогорци. Марселиньо, който се възползва от грешка в защитата на пловдивчани , пое подадената с глава топка от Емил Гъргоров, прехвърли виртуозно Господинов и вкара за крайното 3:1.

„Наистина съм щастлив, че постигнахме требъл! Това много ни задължава, ще положим максимални усилия да задържим резултатите”, коментира след срещата наставникът на „зелените” Ивайло Петев.

„Аз мисля, че е много голямо постижение отборът да премине от В, в Б и в А група в последователни сезони. Всички усилия, които хвърлихме, дават резултат.
Нашето желание е тази или следващата година за влезем в групите на Шампионската лига, а след няколко години поне двама играчи от Детско-юношеската школа да играят в А отбора”, заяви собственикът на отбора Кирил Домусчиев.