Академия 30 Август 2019

Лудогорец U19 победи с 3:1 Царско село

Лудогорец U19 победи като гост връстниците си от Царско село с 3:1. Мачът от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра...

Лудогорец U19 победи като гост връстниците си от Царско село с 3:1. Мачът от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на стадион "Царско село" в столичния квартал "Драгалевци".

"Орлите" поведоха с 1:0 в 20-та минута, след точен удар на Георги Бабалиев от дистанция. Този резултат се запази до почивката.

През втората част момчетата на Стефан Славов удвоиха преднината си в 53-та минута, като точен бе Мартин Русков. Малко по-късно домакините отбелязаха куриозен гол, при който топката се удари в горната греда, срещна гърба на вратаря Владимир Русанов и спря в мрежата. Разградчани стигнаха до 3:1 в 67-та минута, след попадение на Алекс Ганчев.

Доволен съм от показаното. Контролирахме изцяло мача и победата ни е напълно заслужена. Имаше известен спад след гола на домакините, но е добре, че бързо излязохме от тази ситуация и възстановихме преднината си от два гола, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Царско село Лудогорец U19 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Александър Ганчев, Димитър Жеков, Мартин Русков, Алекс Луканов, Кирил Янакиев, Петър Георгиев, Плеслав Петков, Петър Караангелов, Георги Бабалиев (Николай Георгиев, Георги Николов, Стилиян Спасов, Хидает Хюсеин).