Академия 27 Март 2019

Лудогорец U16 с нулево реми с Ботев (Пловдив) за купата на БФС

Лудогорец U16 завърши 0:0 с връстниците си от Ботев Пловдив в първия полуфинал от турнира за купата на БФС. Мачът се игра на изкуствения терен в...

Лудогорец U16 завърши 0:0 с връстниците си от Ботев Пловдив в първия полуфинал от турнира за купата на БФС. Мачът се игра на изкуствения терен в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Иво Градев бяха по-активният тим на терена и през големи периоди от срещата владееха инициативата.

Най-добрата възможност за гол през първата част пропусна Димитър Господинов, който удари греда след хубава комбинация.

През втората част отлични възможности за попадение се откриха отново пред Димитър Господинов и Стефан Статев, но ударите им бяха отразени от вратаря на Ботев.

Спорът между двата тима за класиране на финала на турнира ще се реши на реванша в Пловдив, който е насрочен за 3 април.

Жалко, че изпуснахме положенията си и не стигнахме до гол. От друга страна е добре, че не получихме попадение. Нулевото реми ни дава малко по-добри шансове за реванша с оглед на това, че равенство с голове ще ни класира на финала, коментира след последния съдийски сигнал Иво Градев.

Срещу Ботев (Пловдив) Лудогорец U16 игра в състав: Мартин Петков, Алекс Маринов, Анастас Пемперски, Тодор Петров, Корай Гьочгелди, Юлиян Манолски, Росен Иванов, Георги Недков, Стефан Статев, Димитър Господинов, Николай Георгиев (Иван Томов, Божидар Владимиров).